Arbitrii din judetul Constanta sunt in greva

Postat de Ionut Borcan2 Comentariioct. 22, 2013

arbC-ta_greva

Din cauza diverselor probleme pe care le intampina, “majoritatea arbitrilor de fotbal din judetul Constanta a decis sa nu se mai prezinte la următoarele doua etape”, anunta site-ul digisport. Printre altele, sunt aduse in discutie “conditiile anormale si neregulamentare in care sunt organizate meciurile”, insa “cea mai acuta problema este cea a sigurantei arbitrilor la meciurile de fotbal organizate de AJF. Cavalerii fluierului sustin ca sunt agresati constant, iar cei care ii agreseaza nu patesc nimic”, conform aceluiasi site.

In aceste conditii, “arbitrii ameninta ca daca problemele lor nu vor fi luate in seama se vor da indisponibili pentru o lună intreaga”, mai scrie digisport.ro.

Intregul material il gasiti aici.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!