Arbitrii si observatorii romani delegati de UEFA in prima etapa (retur) a calificarilor pentru grupele Europa Conference League:
Marti, 13 iulie 2021
Newtown (WAL) – Dundalk (IRL)
Oswestry (Park Hall), 19:45
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (ROU)
Arbitru Asistent 1: Radu Adrian Ștefan Ghinguleac (ROU)
Arbitru Asistent 2: Andrei Gabriel Constantinescu (ROU)
Al Patrulea Oficial: Iulian Călin (ROU)
Observator – Arbitri: Vítor Manuel de Melo Pereira (POR)
Delegat UEFA: Tarik Shamel (ENG)
Joi, 15 iulie 2021
Valmiera FC (LVA) – FK Sūduva (LTU)
Riga (Daugavas stadions), 19:00
Arbitru: Marian Alexandru Barbu (ROU)
Arbitru Asistent 1: Vladimir Urzică (ROU)
Arbitru Asistent 2: Imre-László Bucsi (ROU)
Al Patrulea Oficial: Horațiu Mircea Feșnic (ROU)
Observator – Arbitri: Lassin Isaksen (FRO)
Delegat UEFA: Könül Mehtiyeva (AZE)
FC Gagra (GEO) – FK Sutjeska (MNE)
Tbilisi (Mikheil Meskhis Stadioni), 19:00
Arbitru: Ferenc Karakó (HUN)
Arbitru Asistent 1: Gergő Vígh-Tarsonyi (HUN)
Arbitru Asistent 2: Norbert Bornemissza (HUN)
Al Patrulea Oficial: Péter Solymosi (HUN)
Observator – Arbitri: Jan Willem Wegereef (NED)
Delegat UEFA: Paul Daniel Zaharia (ROU)
St Joseph’s FC (GIB) – FC Levadia Tallinn (EST)
Gibraltar (Victoria Stadium), 19:30
Arbitru: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel (POR)
Arbitru Asistent 1: Bruno Miguel Alves de Jesus (POR)
Arbitru Asistent 2: Ricardo Jorge Ferreira dos Santos (POR)
Al Patrulea Oficial: Hélder Miguel de Azevedo Malheiro (POR)
Observator – Arbitri: Alexandru Deaconu (ROU)
Delegat UEFA: Ánna Kapásoglou (GRE)
Puskás Akadémia FC (HUN) – FC Inter Turku (FIN)
Felcsút (Puskás Akadémia Pancho Aréna), 21:00
Arbitru: Athanásios Tzílos (GRE)
Arbitru Asistent 1: Vasílios Nikolakákis (GRE)
Arbitru Asistent 2: Konstadínos Nikolaḯdis (GRE)
Al Patrulea Oficial: Emmanouíl Skoulás (GRE)
Observator – Arbitri: Andreas Schluchter (SUI)
Delegat UEFA: Alin Cioban (ROU)
Sursa: Law 5 – The Referee
Vezi si:
Arbitri si observatori romani in UEFA Champions League – calificari (I)
Comentarii recente