Arbitri italieni la Astra – West Ham, in Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 02, 2015

Paolo Valeri_granatissimi.com_199x237Un arbitru din a treia grupa valorica UEFA a fost desemnat sa conduca partida Astra Giurgiu – West Ham United, contand pentru mansa secunda din turul trei preliminar al Europa League.

Este vorba despre italianul Paolo Valeri (37 ani; foto: granatissimi.com), aflat pe lista FIFA  de la 1 ianuarie 2011. El va fi ajutat de conationalii sai: Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz (asistenti) si Carmine Russo (rezerva).

Maltezul Adrian Casha este observatorul de arbitri, iar lituanianul Maksimas Bechterevas – observatorul de joc.

Partida este programata joi, 6 august 2015, ora 21:00, pe stadionul “Marin Anastasovici”, din Giurgiu.

In tur, scorul a fost egal: 2-2.

 

Vezi si:

Brigada din Ungaria la Partizan – Steaua, in Champions League

Un englez va arbitra Saint-Etienne – ASA Tg. Mures, in Europa League

Brigada elvetiana la West Ham – Astra / Tur 3 preliminar, UEL

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!