Arbitri din Romania la un joc din play-off-ul Ligii Natiunilor

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuoct. 06, 2020
Sebastian Gheorghe, Sebastian Coltescu, Ovidiu Hategan si Octavian Sovre (foto: frf)

UEFA  a delegat o echipa de arbitri din tara noastra la partida Scotia – Israel, din play-off-ul Ligii Natiunilor. La centru se va afla Ovidiu Hategan, iar la liniile de margine: Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe. Sebastian Coltescu va fi al patrulea oficial, Marco Guida – VAR, iar Marco Di Bello – AVAR. Ultimii doi sunt din Italia.

Cehul Miroslav Tulinger a fost desemnat observator de arbitri, in timp ce Alojzije Šupraha, din Croatia, va fi observator de joc.

Meciul se va disputa joi, 8 octombrie, de la ora 21:45, pe Hampden Park, din Glasgow.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!