Andrei Chivulete si Alexandru Cerei au debutat la EURO U17

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumai 16, 2022
Andrei Chivulete (Foto: FRF/Sport Pictures) si Alexandru Cerei (Foto: DigiSport)

In aceasta seara, Andrei Chivulete (arbitru) si Alexandru Cerei (arbitru asistent) au debutat la EURO U17, chiar in prima zi a turneului final gazduit de Israel. Cei doi au oficiat la partida dintre tara gazda si Luxemburg (scor: 3-0). Al doilea asistent a fost Matěj Vlček (Cehia), iar rezerva Juxhin Xhaja (Albania). Prestatia lor a fost supervizata de fostul mare arbitru spaniol Carlos Velasco Carballo. De partea organizatorica s-a ocupat Neil Morrow (Irlanda de Nord).

Pentru acest turneu, care se va incheia pe 1 iunie 2022, UEFA a ales 8 arbitri, 12 arbitri asistenti si 4 arbitri de rezerva.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!