Alexandra Petrea va oficia la finala feminina – EURO U19

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 28, 2019

In urma prestatiilor foarte bune la cele 4 jocuri oficiate pana acum la Campionatul European feminin U19, gazduit de Scotia, Alexandra Petrea (Apostu) a fost delegata si la finala turneului: Franta – Germania. La centru se va afla Ivana Projkovska (Macedonia), iar la cealalta linie Karolin Kaivoja (Estonia). Al patrulea oficial a fost desemnata Zuzana Valentova (Slovacia). Observator de arbitri va fi Dagmar Damkova (Cehia), membru in Comisia de Arbitri UEFA, iar observator de joc Annelie Larsson (Suedia).

Finala EURO U19 se va disputa astazi, de la ora 18:00, pe “Saint Mirren Park” (Paisley, Scotia),  si va fi transmisa de UEFA TV.

Meciurile arbitrate de bacauanca Alexandra Petrea (foto: UEFA), la acest Campionat European:

Norvegia – Olanda 0-5 (16 iulie – Grupa A),

Anglia – Spania 0-1 (19 iulie – Grupa B)

Belgia – Anglia 0-1 (22 iulie – Grupa B)

Germania – Olanda 3-1 (25 iulie – semifinale)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!