A eliminat gresit un jucator, confundandu-l cu fratele geaman. Meciul se va rejuca!

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuapr. 08, 2014

cartonas rosu

Un meci disputat luna trecuta intr-o liga inferioara din Italia se va rejuca din cauza unei greseli de arbitraj. Arbitrul a eliminat eronat un jucator de pe teren, in minutul 27, confundandu-l cu fratele sau geaman. Lucru recunoscut chiar de el, la finalul partidei, conform site-ului lebuzz.eurosport.fr, care citeaza Reuters. 

“A fost o greseala care a avut un impact evident asupra jocului, care va fi reluat”, a motivat decizia comisiei judecatorul sportiv Marco Brusco, conform aceluiasi site.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!