Valoarea taxei de viza pentru arbitrii din primele trei ligi

Postat de Ionut BorcanNici un comentariudec. 21, 2013

CCA_Sigla noua_150x94Comisia Centrala a Arbitrilor a comunicat sumele care trebuie achitate, inainte de startul returului, in contul vizei anuale a carnetelor de arbitru. Iata care sunt acestea (conform ROAF, Anexa 1):

 

  Viza Anuală   Lei
  Arbitri Băieţi 795
Lotul FIFA   Fete 320
  Asistenţi Băieţi 625
    Fete 260
  Arbitri Băieţi 480
Lotul Liga 1   Fete 230
  Asistenţi Băieţi 340
    Fete 170
  Arbitri Băieţi 375
Lotul Liga 2   Fete 170
  Asistenţi Băieţi 320
    Fete 140
  Arbitri Băieţi 160
Lotul Liga 3   Fete 80
  Asistenţi Băieţi 150
    Fete 70
Lotul FIFA Arbitri Băieţi 340
fotbal în sală   Fete 170
Lotul A Arbitri Băieţi 180
fotbal în sală   Fete 115

 

Alte precizari ale CCA: „Arbitrii şi arbitrii asistenţi vor achita taxa de viză conform nivelului cel mai înalt la care a fost delegat în sezonul competiţional 2013/2014.

Arbitrii şi arbitrii asistenţi care nu-şi achită taxa de viză anuală nu vor fi delegaţi la jocuri.

În baza hotărârii Comitetului Executiv al FRF, Asociaţiile judeţene (municipiul Bucureşti) de Fotbal, vor stabili conform competenţelor acestora, regimul propriu de vize şi taxe. Fiecare AJF (AMFB) îşi va confecţiona o ştampilă vizat 2014 care va fi aplicată pe carnetul de arbitru (categoria I, a II-a, stagiar şi onorifici). Pentru arbitrii din loturile divizionare, viza anuală se va face de către CCA, iar pentru cei care arbitrează şi la sală, viza anuală se plăteşte conform lotului din care face parte. […]

Pentru carnetele duplicat (pierdute, deteriorate, etc.) se va achita o sumă în valoare de 340 lei, iar pentru carnetele noi, se va trece şi numărul şi data obţinerii categoriei de clasificare arbitru de fotbal, achitându-se 24 lei.”

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!