UEL: Observator roman la Salzsburg-Esbjerg / Arbitrii ultimei etape a grupelor

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuDec 12, 2013

cristi nica_2UEFA Europa League, Grupe, Etapa 6

 

Joi, 12 Decembrie 2013, Ora 20:00

 

Valencia – Kuban

Arbitru: Miroslav Zelinka  (CZE)

Arbitru Asistent 1: Ondřej Pelikán  (CZE) 

Arbitru Asistent 2: Patrik Filipek  (CZE)

Arbitru Aditional 1: Petr Ardeleanu  (CZE) 

Arbitru Aditional 2: Michal Paták  (CZE)

Al Patrulea Oficial: Krystof Mencl  (CZE)

Observator Arbitri: Fritz Stuchlik  (AUT)

Delegat UEFA: Gabriel Weiss  (SVK)

 

St Gallen – Swansea

Arbitru: Liran Liany  (ISR)

Arbitru Asistent 1: Shabtai Nahmias  (ISR)

Arbitru Asistent 2: David Elias Biton  (ISR)

Arbitru Aditional 1: Alon Yefet  (ISR)

Arbitru Aditional 2: Daniel Bar Natan  (ISR)

Al Patrulea Oficial: Oren Borneshtain  (ISR)

Observator Arbitri: Roberto Rosetti (ITA)

Delegat UEFA: Nebojša Ivkovic  (SRB)

 

Dinamo Zagreb – Ludogorets

Arbitru: Vladislav Bezborodov (RUS)

Arbitru Asistent 1: Nikolai Golubev  (RUS)

Arbitru Asistent 2: Vyacheslav Semenov  (RUS)

Arbitru Aditional 1: Aleksei Eskov  (RUS)

Arbitru Aditional 2: Mikhail Vilkov  (RUS)

Al Patrulea Oficial: Aleksei Lebedev  (RUS)

Observator Arbitri: Markus Nobs  (SUI)

Delegat UEFA: Kazimierz Oleszek  (POL)

 

PSV – Chornomorets Odesa

Arbitru: Carlos Gómez  (ESP)

Arbitru Asistent 1: Javier Rodriguez  (ESP)

Arbitru Asistent 2: Pau Cebrian Devis  (ESP)

Arbitru Aditional 1: Antonio Mateu Lahoz  (ESP)

Arbitru Aditional 2: Fernando Teixeira  (ESP)

Al Patrulea Oficial: Roberto Díaz Pérez del Palomar  (ESP)

Observator Arbitri: Stephen Lodge  (ENG)

Delegat UEFA: Alessandro Lulli ITA)

 

Salzsburg – Esbjerg

Arbitru: Bülent Yıldırım  (TUR)

Arbitru Asistent 1: Serkan Gençerler  (TUR)

Arbitru Asistent 2: Ekrem Kan  (TUR)

Arbitru Aditional 1: Barış Şimşek  (TUR) 

Arbitru Aditional 2: Mustafa Ilker Coskun  (TUR)

Al Patrulea Oficial: Bahattin Duran  (TUR)

Observator Arbitri: Haim Jakov  (ISR)

Delegat UEFA: Octavian Goga  (ROU)

 

Standard Liège – Elfsborg

Arbitru: Steven McLean  (SCO)

Arbitru Asistent 1: Martin Cryans  (SCO)

Arbitru Asistent 2: William Conquer  (SCO)

Arbitru Aditional 1: Brian Colvin  (SCO)

Arbitru Aditional 2: Andrew Dallas (SCO)

Al Patrulea Oficial: Graham Chambers  (SCO)

Observator Arbitri: Nuno Castro (POR)

Delegat UEFA: David Mcdowell  (SVN)

 

Zulte Waregem – Rubin

Arbitru: Paolo Silvio Mazzoleni (ITA)

Arbitru Asistent 1: Riccardo Di Fiore (ITA)

Arbitru Asistent 2: Lorenzo Manganelli (ITA)

Arbitru Aditional 1:Mauro Bergonzi (ITA)

Arbitru Aditional 2:Andrea Gervasoni (ITA)

Al Patrulea Oficial:Alessandro Giallatini (ITA)

Observator Arbitri: Johannes Reijgwart  (NED)

Delegat UEFA: Alan Mcrae  (SCO)

 

Maribor – Wigan

Arbitru: Szymon Marciniak (POL)

Arbitru Asistent 1: Paweł Sokolnicki  (POL) 

Arbitru Asistent 2: Tomasz Listkiewicz  (POL)

Arbitru Aditional 1: Paweł Raczkowski  (POL)

Arbitru Aditional 2: Tomasz Musiał  (POL)

Al Patrulea Oficial: Radosław Siejka  (POL)

Observator Arbitri: Costas Kapitanis  (CYP)

Delegat UEFA: Yoav Strauss  (ISR)

 

Fiorentina – Dnipro

Arbitru: Artur Dias (POR)

Arbitru Asistent 1: Rui Tavares  (POR)

Arbitru Asistent 2: Ricardo Santos  (POR)

Arbitru Aditional 1: Manuel De Sousa  (POR) 

Arbitru Aditional 2: Hugo Miguel  (POR)

Al Patrulea Oficial: Nuno Pereira  (POR)

Observator Arbitri: Michel Piraux  (BEL)

Delegat UEFA: Wolfgang Thierrichter  (AUT)

 

Pandurii Tg Jiu – Paços Ferreira

Arbitru: Simon Lee Evans  (WAL)

Arbitru Asistent 1: Philip Thomas  (WAL) 

Arbitru Asistent 2: Gareth Wyn Jones  (WAL)

Arbitru Aditional 1:  Mark Steven Whitby  (WAL) 

Arbitru Aditional 2: John Dean  (WAL)

Al Patrulea Oficial: Edward King (WAL)

Observator Arbitri: Leif Sundell  (SWE)

Delegat UEFA: Tervel Zlatev  (BUL)

 

Eintracht Frankfurt – APOEL

Arbitru: Stephan Studer  (SUI) 

Arbitru Asistent 1:  Sandro Pozzi  (SUI)

Arbitru Asistent 2: Jean-Yves Wicht  (SUI)

Arbitru Aditional 1: Stephan Klossner  (SUI)

Arbitru Aditional 2: Nikolaj Hänni  (SUI )

Al Patrulea Oficial: Johannes Vogel  (SUI)

Observator Arbitri: Christer Fällström  (SWE)

Delegat UEFA: Campbell Ogilvie  (SCO)

 

M. Tel-Aviv – Bordeaux

Arbitru: Serhiy Boiko  (UKR)

Arbitru Asistent 1: Serhiy Bekker  (UKR) 

Arbitru Asistent 2: Volodymyr Volodin  (UKR)

Arbitru Aditional 1: Yevhen Aranovskiy  (UKR) 

Arbitru Aditional 2: Anatoliy Abdula  (UKR)

Al Patrulea Oficial: Oleksandr Korniyko  (UKR)

Observator Arbitri: Manuel Mejuto González  (ESP)

Delegat UEFA: Rudolf Zavrl  (SVN)

 

Joi, 12 Decembrie 2013, Ora 22:05

 

Dinamo Kiev – Rapid Viena

Arbitru: Björn Kuipers  (NED)

Arbitru Asistent 1: Sander van Roekel  (NED)

Arbitru Asistent 2: Erwin Zeinstra (NED)

Arbitru Aditional 1:  Pol van Boekel  (NED)

Arbitru Aditional 2: Richard Liesveld  (NED)

Al Patrulea Oficial: Angelo Boonman  (NED)

Observator Arbitri: Guy Goethals  (BEL)

Delegat UEFA: Milos Markovic  (SRB)

 

Thun – Genk

Arbitru: Alexandru Dan Tudor  (ROU)

Arbitru Asistent 1:  Cristian Nica  (ROU; foto)

Arbitru Asistent 2: Aurel Onita  (ROU)

Arbitru Aditional 1: Ovidiu Haţegan  (ROU)

Arbitru Aditional 2: Cristian Balaj  (ROU)

Al Patrulea Oficial: Octavian Sovre  (ROU)

Observator Arbitri: Leslie Irvine (NIR)

Delegat UEFA: Mike Foster (ENG)

 

Freiburg – Sevilla

Arbitru:Tony Chapron (FRA)

Arbitru Asistent 1: Cyril Gringore  (FRA) 

Arbitru Asistent 2: Eric Dansault  (FRA)

Additional Assistant  Arbitru 1: Said Ennjimi  (FRA) 

Arbitru Aditional 2: Wilfried Bien  (FRA)

Al Patrulea Oficial: Fredji Harchay  (FRA)

Observator Arbitri: Rodger Gifford  (WAL)

Delegat UEFA: Sune Hellströmer  (SWE)

 

Estoril – Liberec

Arbitru: Halis Özkahya  (TUR)

Arbitru Asistent 1:  Çem Satman  (TUR)

Arbitru Asistent 2: Kemal Yilmaz  (TUR)

Arbitru Aditional 1: Tolga Özkalfa  (TUR) 

Arbitru Aditional 2: Süleyman Abay  (TUR)

Al Patrulea Oficial: Mustafa Eyisoy  (TUR)

Observator Arbitri: Paul Allaerts  (BEL)

Delegat UEFA: Patrick Mcgrath  (IRL)

 

Betis – Rijeka

Arbitru: Danny Makkelie (NED)

Arbitru Asistent 1: Davie Goossens  (NED)

Arbitru Asistent 2: Bas van Dongen  (NED)

Arbitru Aditional  1: Kevin Blom  (NED) 

Arbitru Aditional 2: Serdar Gözübüyük  (NED)

Al Patrulea Oficial: Patrick Langkamp  (NED)

Observator Arbitri: Donald Mcvicar (SCO)

Delegat UEFA: Khennet Tallinger  (SWE)

 

Guimarães – Lyon

Arbitru: Matej Jug  (SVN)

Arbitru Asistent 1: Marko Stančin  (SVN)

Arbitru Asistent 2: Andrej Kokolj  (SVN)

Arbitru Aditional 1: Dragoslav Perič  (SVN)

Arbitru Aditional 2: Dejan Balažić  (SVN)

Al Patrulea Oficial: Tomaž Klančnik  (SVN)

Observator Arbitri: Siegfried Kirschen  (GER)

Delegat UEFA: Paolo Rondelli  (SMR)

 

Apollon – Legia

Arbitru: Robert Schörgenhofer  (AUT)

Arbitru Asistent 1: Alain Hoxha  (AUT)

Arbitru Asistent 2: Matthias Winsauer  (AUT)

Arbitru Aditional 1:  Harald Lechner  (AUT)

Arbitru Aditional 2:  Rene Eisner  (AUT)

Al Patrulea Oficial: Roland Brandner  (AUT)

Observator Arbitri: Aleh Chykun  (BLR)

Delegat UEFA: Johan Van Kouterik  (NED)

 

Lazio – Trabzonspor

Arbitru: Clément Turpin  (FRA)

Arbitru Asistent 1:  Frédéric Cano  (FRA)

Arbitru Asistent 2: Nicolas Danos  (FRA)

Arbitru Aditional 1: Nicolas Rainville  (FRA)

Arbitru Aditional 2: Benoit Bastien  (FRA)

Al Patrulea Oficial: Stephan Luzi  (FRA)

Observator Arbitri: Peter Fröjdfeldt  (SWE)

Delegat UEFA: Martin Sturkenboom  (NED)

 

Sheriff – Tromsø

Arbitru: Sébastien Delferiere  (BEL) 

Arbitru Asistent 1: Yves De Neve  (BEL) 

Arbitru Asistent 2: Frederick Stalport  (BEL)

Arbitru Aditional 1: Luc Wouters  (BEL) 

Arbitru Aditional 2: Jonathan Lardot  (BEL)

Al Patrulea Oficial: Frank Bleyen  (BEL)

Observator Arbitri: Nikolay Levnikov  (RUS)

Delegat UEFA: Giorgi Pirtskhalava  (GEO)

 

Tottenham – Anji

Arbitru: Stefan Johannesson  (SWE)

Arbitru Asistent 1:  Mehmet Culum  (SWE) 

Arbitru Asistent 2: Daniel Gustavsson  (SWE)

Arbitru Aditional 1: Martin Strömbergsson  (SWE)

Arbitru Aditional 2: Andreas Ekberg  (SWE)

Al Patrulea Oficial: Magnus Sjöblom  (SWE)

Observator Arbitri: Jon Skjervold  (NOR)

Delegat UEFA:Alvaro Albino (POR)

 

PAOK – AZ

Arbitru: Michael Oliver  (ENG)

Arbitru Asistent 1: Stuart Burt  (ENG) 

Arbitru Asistent 2: Darren England  (ENG)

Arbitru Aditional 1: Anthony Taylor  (ENG)

Arbitru Aditional 2: Jonathan Moss  (ENG)

Al Patrulea Oficial: Gary Beswick (ENG)

Observator Arbitri: Manuel Lopez Fernandez  (ESP)

Delegat UEFA: Michel Pralong  (SUI)

 

M. Haifa – Shakhter

Arbitru: Gediminas Mažeika  (LTU)

Arbitru Asistent 1:  Vytautas Šimkus  (LTU) 

Arbitru Asistent 2: Saulius Dirda  (LTU)

Arbitru Aditional 1: Sergejus Slyva  (LTU) 

Arbitru Aditional 2: Nerijus Dunauskas  (LTU)

Al Patrulea Oficial: Dovydas Sužiedėlis  (LTU)

Observator Arbitri: Marinus Koopman  (NED)

Delegat UEFA: Márton Esterházy  (HUN)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!