UEL: Arbitrii jocurilor din etapa 5 / O brigada si 3 observatori sunt din Romania

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuNoi 28, 2013

Alberto-Undiano-Mallenco_aUEFA Europa League, Grupe

Etapa 5, 28 Noiembrie 2013

 

Shakhter – PAOK
Arbitru: Serge Gumienny (BEL)
Arbitru Asistent 1: Frank Bleyen  (BEL)  
Arbitru Asistent 2: Kristof Meers  (BEL)
Arbitru Aditional 1: Luc Wouters (BEL)
Arbitru Aditional 2: Alexander Boucaut (BEL)
Al Patrulea Oficial: Jimmy Cremers (BEL) 
Observator Arbitri: Cyril Zimmermann (SUI)
Delegat UEFA: Artur Azaryan (ARM)

Anji – Sheriff
Arbitru: Libor Kovařik (CZE)
Arbitru Asistent 1: Krystof Mencl  (CZE)
Arbitru Asistent 2: Ondřej Pelikán (CZE)
Arbitru Aditional 1: Miroslav Zelinka (CZE)
Arbitru Aditional 2: Petr Ardeleanu (CZE)
Al Patrulea Oficial: Patrik Filipek (CZE)
Observator Arbitri: Vladimir Petrov  (UKR)
Delegat UEFA: Ainar Leppänen  (FIN)

Kuban – St. Gallen 
Arbitru: Anastassios Kakos (GRE)
Arbitru Asistent 1: Dimitris Tatsis  (GRE)
Arbitru Asistent 2: Michael Karsiotis (GRE)
Arbitru Aditional 1: Michael Koukoulakis (GRE)
Arbitru Aditional 2: Antonis Giachos (GRE)
Al Patrulea Oficial: Ilias Alexeas (GRE)
Observator Arbitri: Erol Ersoy (TUR)
Delegat UEFA: Jaroslav Dudl (CZE)

Rubin – Maribor
Arbitru: Ivan Kružliak (SVK)
Arbitru Asistent 1: Martin Balko (SVK)
Arbitru Asistent 2: Ondrej Brendza (SVK)
Arbitru Aditional 1: Richard Trutz  (SVK)
Arbitru Aditional 2: Peter Kralović  (SVK)
Al Patrulea Oficial: Tomaš Somolani  (SVK)
Observator Arbitri: Edgar Steinborn (GER) 
Delegat UEFA: Adonis Procopiou (CYP)

Genk – Dinamo Kiev
Arbitru: Duarte Gomes (POR)
Arbitru Asistent 1: Venâncio Tomé  (POR)
Arbitru Asistent 2: Antonio Godinho  (POR)
Arbitru Aditional 1: João Capela  (POR)
Arbitru Aditional 2: Hugo Miguel  (POR)
Al Patrulea Oficial: Pedro Garcia (POR)
Observator Arbitri: Jiri Ulrich  (CZE) 
Delegat UEFA: Jack Grundie (NIR)

Rapid Viena – Thun
Arbitru: Pawel Gil  (POL)
Arbitru Asistent 1: Piotr Sadczuk  (POL)
Arbitru Asistent 2: Marcin Borkowski (POL)
Arbitru Aditional 1: Robert Malek (POL)
Arbitru Aditional 2: Paweł Raczkowski  (POL)
Al Patrulea Oficial: Konrad Sapela (POL) 
Observator Arbitri: Luciano Luci  (ITA) 
Delegat UEFA: Luis Cuervas Del Real (ESP)

Liberec – Freiburg
Arbitru: Martin Hansson  (SWE)
Arbitru Asistent 1: Stefan Wittberg (SWE)
Arbitru Asistent 2: Henrik Andren (SWE)
Arbitru Aditional 1: Andreas Ekberg  (SWE)
Arbitru Aditional 2: Bojan Pandžić  (SWE)
Al Patrulea Oficial: Fredrik Nilsson (SWE) 
Observator Arbitri: Miroslav Vitkovic  (CRO) 
Delegat UEFA: John Mcbeth (SCO)

Sevilla – Estoril
Arbitru: Tasos Sidiropoulos (GRE)
Arbitru Asistent 1: Dimitrios Saraidaris (GRE)
Arbitru Asistent 2: Damianos Efthimiadis (GRE)
Arbitru Aditional 1: lias Spathas ((GRE)
Arbitru Aditional 2: Stavros Tritsonis  (GRE)
Al Patrulea Oficial: Gagas Dimitrios  (GRE)
Observator Arbitri: Drago Kos  (SVN) 
Delegat UEFA: Carmelo Bartolo  (MLT)
Lyon – Betis Sevilla
Arbitru: Andre Marriner (ENG)
Arbitru Asistent 1: Jack Collin (ENG)
Arbitru Asistent 2: Simon Bennett (ENG)
Arbitru Aditional 1: Michael Jones (ENG)
Arbitru Aditional 2: Craig Pawson (ENG)
Al Patrulea Oficial: Darren England (ENG) 
Observator Arbitri: Zoran Petrović (SRB) 
Delegat UEFA: Trefor Lloyd Hughes  (WAL)

Rijeka – Guimarães
Arbitru: Kristinn Jakobsson (ISL)

Arbitru Asistent 1: Gunnar Gunnarsson (ISL)
Arbitru Asistent 2: Áskell Thór Gíslason (ISL)
Arbitru Aditional 1: Thoroddur Hjaltalin  (ISL)
Arbitru Aditional 2: Thorvaldur Árnason (ISL)
Al Patrulea Oficial: Sigurdur Oli Thorleifsson (ISL) 
Observator Arbitri: Valentin Ivanov (RUS) 
Delegat UEFA: Cornel Cristian Bivolaru  (ROU)

Trabzonspor – Apollon Limasol
Arbitru: Manuel Gräfe (GER)
Arbitru Asistent 1: Thorsten Schiffner  (GER)
Arbitru Asistent 2: Guido Kleve (GER)
Arbitru Aditional 1: Guido Winkmann (GER)
Arbitru Aditional 2: Robert Hartmann (GER)
Al Patrulea Oficial: Mike Pickel  (GER) 
Observator Arbitri: Rune Pedersen (NOR) 
Delegat UEFA: Steve Stride  (ENG)

Legia – Lazio
Arbitru: Kevin Blom (NED)
Arbitru Asistent 1: Berry Simons (NED)
Arbitru Asistent 2: Hessel Steegstra (NED)
Arbitru Aditional 1: Danny Makkelie (NED)
Arbitru Aditional 2: Tom van Sichem (NED)
Al Patrulea Oficial: Bas van Dongen (NED) 
Observator Arbitri: Nicolae Grigorescu (ROU) 
Delegat UEFA: Roland Ospelt (LIE)

Tromsø – Tottenham
Arbitru: Yevhen Aranovskiy (UKR)
Arbitru Asistent 1: Oleksandr Voytyuk  (UKR)
Arbitru Asistent 2: Oleksandr Korniyko (UKR)
Arbitru Aditional 1: Serhiy Boiko  (UKR)
Arbitru Aditional 2: Anatoliy Abdula (UKR)
Al Patrulea Oficial: Volodymyr Volodin (UKR) 
Observator Arbitri: Frank De Bleeckere  (BEL) 
Delegat UEFA: Wolf-Günter Wiesel (GER)

AZ – M. Haifa
Arbitru: Aleksei Kulbakov (BLR)
Arbitru Asistent 1: Vitali Malyutin (BLR)
Arbitru Asistent 2: Stanislav Savitski (BLR)
Arbitru Aditional 1: Denis Scherbakov (BLR)
Arbitru Aditional 2: Sergei Tsinkevich (BLR)
Al Patrulea Oficial: Oleg Maslyanko (BLR) 
Observator Arbitri: Marc Batta (FRA) 
Delegat UEFA: Mike Appleby (ENG) 

Dnipro – Pandurii Tg. Jiu
Arbitru: Leontios Trattou (CYP)
Arbitru Asistent 1: Michael Soteriou (CYP)
Arbitru Asistent 2: Athinodoros Ioannou (CYP)
Arbitru Aditional 1: Marios Panayi  (CYP)
Arbitru Aditional 2: Marios Tsaggaris (CYP)
Al Patrulea Oficial: Aristides Christou  (CYP)
Observator Arbitri: Asim Khudiyev (AZE)  
Delegat UEFA: Dimitri Bokeria  (GEO)

Bordeaux – Eintracht Frankfurt
Arbitru: Alberto Undiano Mallenco (ESP; foto: as.com)
Arbitru Asistent 1: Raúl Cabanero Martínez (ESP)
Arbitru Asistent 2: Roberto Díaz Pérez del Palomar (ESP)
Arbitru Aditional  1: Fernando Teixeira (ESP)
Arbitru Aditional 2: Jesús Gil Manzano (ESP)
Al Patrulea Oficial: Jesús Calvo Guadamuro (ESP)  
Observator Arbitri: Stefano Farina (ITA) 
Delegat UEFA: Ionel Piscanu  (ROU)

APOEL Nicosia – M. Tel-Aviv
Arbitru: István Vad (HUN)
Arbitru Asistent 1: István Albert  (HUN)
Arbitru Asistent 2: Zsolt Attila Szpisjak (HUN)
Arbitru Aditional 1: Sándor Andó-Szabó (HUN)
Arbitru Aditional 2: Zsolt Szabó  (HUN)
Al Patrulea Oficial: László Viszokai (HUN) 
Observator Arbitri: Karel Bohunek (CZE)
Delegat UEFA: Harry M. Been (NED)

Paços Ferreira – Fiorentina
Arbitru: Eitan Shemeulevitch  (ISR)
Arbitru Asistent 1: Danny Krasikow (ISR)
Arbitru Asistent 2: Nissan Davidy (ISR)
Arbitru Aditional 1: Eli Hacmon  (ISR)
Arbitru Aditional 2:  Ziv Adler (ISR)
Al Patrulea Oficial: Amihay Yehoshua Mozes (ISR) 
Observator Arbitri: Levan Paniashvili  (GEO)
Delegat UEFA: Eggert Magnusson  (ISL)

Cernomoret Odesa – Dinamo Zagreb
Arbitru: Felix Zwayer (GER)
Arbitru Asistent 1: Holger Henschel  (GER)
Arbitru Asistent 2: Christoph Bornhorst (GER)
Arbitru Aditional 1: Bastian Dankert (GER)
Arbitru Aditional 2: Daniel Siebert  (GER)
Al Patrulea Oficial: Jan-Hendrik Salver  (GER)
Observator Arbitri: Vaclav Krondl (CZE)
Delegat UEFA: Balázs Makray (HUN)

Ludogorets – PSV Eindhoven
Arbitru: Nicola Rizzoli (ITA)
Arbitru Asistent 1: Andrea Stefani (ITA)
Arbitru Asistent 2: Renato Faverani (ITA)
Arbitru Aditional 1: Paolo Valeri (ITA)
Arbitru Aditional 2: Carmine Russo (ITA)
Al Patrulea Oficial: Elenito Di Liberatore (ITA) 
Observator Arbitri: Horst Brummeier  (AUT) 
Delegat UEFA: Metin Tuncer (TUR)

Elfsborg – Salzburg
Arbitru: Kristo Tohver (EST)
Arbitru Asistent 1: Jaanus Mutli  (EST)
Arbitru Asistent 2: Dmitri Vinogradov  (EST)
Arbitru Aditional 1: Eiko Saar  (EST)
Arbitru Aditional 2: Roomer Tarajev (EST)
Al Patrulea Oficial: Jaan Roos (EST)
Observator Arbitri: Kyros Vassaras (GRE) 
Delegat UEFA: William Campbell (NIR)

Esbjerg – Standard Liège
Arbitru: Cristian Balaj (ROU)
Arbitru Asistent 1: Sebastian Gheorghe (ROU)
Arbitru Asistent 2: Ovidiu Artene (ROU)
Arbitru Aditional 1: István Kovács (ROU)
Arbitru Aditional 2:  Marius Avram  (ROU)
Al Patrulea Oficial: Valentin Avram (ROU)
Observator Arbitri: John Ward (IRL)
Delegat UEFA: Gudmundur Petursson (ISL)
  
Wigan – Zulte Waregem
Arbitru: Ruddy Buquet (FRA)
Arbitru Asistent 1: Guillaume Debart (FRA)
Arbitru Asistent 2: Fredji Harchay (FRA)
Arbitru Aditional 1: Olivier Thual  (FRA)
Arbitru Aditional 2: Benoît Millot  (FRA)
Al Patrulea Oficial: Nicolas Danos (FRA)
Observator Arbitri: Alfredo Trentalange (ITA) 
Delegat UEFA: Richard Havrilla (SVK) 

Swansea – Valencia
Arbitru: Luca Banti (ITA)
Arbitru Asistent 1: Massimiliano Grilli (ITA)
Arbitru Asistent 2: Nicola Nicoletti (ITA)
Additional Assistant  Arbitru 1: Andrea Gervasoni (ITA)
Arbitru Aditional 2: Domenico Celi (ITA)
Al Patrulea Oficial: Lorenzo Manganelli (ITA)
Observator Arbitri: Vitor Melo Pereira  (POR) 
Delegat UEFA: Jean-François Crucke (BEL)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!