Taxele anuale achitate de arbitrii din loturile nationale

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuian. 18, 2015

CCA a anuntat sumele pe care trebuie sa le plateasca cei care oficiaza in loturile nationale, pentru viza anuala a carnetelor de arbitri (vezi Anexa 1). Arbitrii şi arbitrii asistenti vor achita taxa de viză conform nivelului cel mai înalt la care au fost delegati în sezonul competiţional 2014/2015. Cei care nu-şi achită taxa de viză anuală nu vor fi delegaţi la jocuri.

CCA mai precizeaza ca „În baza hotărârii Comitetului Executiv al FRF, Asociaţiile judeţene (municipiul Bucureşti) de Fotbal, vor stabili conform competenţelor acestora, regimul propriu de vize şi taxe. Fiecare AJF (AMFB) îşi va confecţiona o ştampilă vizat 2015 care va fi aplicată pe carnetul de arbitru (categoria I, a II-a, stagiar şi onorifici). Pentru arbitrii din loturile nationale, viza anuală se va face de către CCA.”

 

Anexa 1 (conform ROAF)

 

 

Viza Anuală

Lei
  Arbitri Băieţi 795
Lotul FIFA   Fete 320
  Asistenţi Băieţi 625
    Fete 260
  Arbitri Băieţi 480
Lotul Liga 1   Fete 230
  Asistenţi Băieţi 340
    Fete 170
  Arbitri Băieţi 375
Lotul Liga 2   Fete 170
  Asistenţi Băieţi 320
    Fete 140
  Arbitri Băieţi 160
Lotul Liga 3   Fete 80
  Asistenţi Băieţi 150
    Fete 70
Lotul FIFA Arbitri Băieţi 340
fotbal în sală   Fete 170
Lotul A Arbitri Băieţi 180
fotbal în sală   Fete 115

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!