Sebastian Coltescu a fost promovat de UEFA

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariudec. 13, 2014

coltescu_frf_570x423

 

Dupa un sezon bun la nivel european, Sebastian Coltescu (foto: frf.ro) a fost promovat de UEFA din grupa a treia in cea de-a doua. Ar fi de mentionat faptul ca arbitrii de pe continentul nostru sunt impartiti in 4 categorii valorice: Elita, Grupa 1, Grupa 2 si Grupa 3. De doua ori pe an (iarna si vara), forul european modifica aceste grupe, promovand sau retrogradand diversi arbitri.

Ceilalti sase centrali romani de pe lista FIFA si-au mentinut pozitiile din vara. Astfel, Cristian Balaj, Ovidiu Hategan si Alexandru Tudor se afla in Grupa 1, iar Marius Avram, Istvan Kovacs si Radu Petrescu – in Grupa 2.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!