Patru arbitri romani, la Cursul de Elita UEFA

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariuaug. 08, 2017

România va avea patru reprezentanți la Cursul de Elită pentru arbitri organizat de UEFA la Nyon, în perioada 9 – 11 august 2017.

Ovidiu Hațegan, Istvan Kovacs,Teodora Albon și Cristina Dorcioman vor participa, alături de cei mai buni arbitri din Europa, la sesiunile de teste teoretice și fizice, sub îndrumarea lui Pierluigi Collina, conducatorul comisiei de la UEFA.

Ovidiu Hategan are mari sanse sa ajunga la Campionatul Mondial din Rusia in timp ce Istvan Kovacs este monitorizat de UEFA pentru promovare in ”Elite”, la precedentul curs fiind cel mai bun arbitru din Europa la testarea fizica.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!