ŞcoalaDeArbitri.Ro
Liga 2: Arbitrii jocului Csikszereda – Petrolul
Liga 2 – Sezon Regular, Etapa 4
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Petrolul Ploieşti
Data: 2020-09-21, Ora: 18:00
Stadion: Municipal (Miercurea Ciuc – Harghita)
A: Chioran Marius Nechita (Cluj-Napoca – Cluj)
A1: Slabu Stelian (Braşov – Braşov; foto)
A2: Soponar Răzvan Ionut (Baia Mare – Maramureş)
R: Constantinescu Ionut (Galaţi – Galaţi)
Obs: Radu Petre (Bucureşti – Bucureşti)
Obs: Brînduşă Ionel Niculae (Călăraşi – Călăraşi)
Liga 2: Arbitrii jocului Viitorul Pandurii – U Craiova
Liga 2 – Sezon Regular, Etapa 4
ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu – U Craiova 1948 SA
Data: 2020-09-20; Ora: 12:30
Stadion: Municipal (Târgu Jiu – Gorj)
A: Antonie Andrei (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Szabo Gero (Cluj-Napoca – Cluj; foto: AJF Cluj)
A2: Bojan Cosmin (Târgu Mureş – Mureş)
R: Roman George Catalin (Timişoara – Timiş)
Obs: Spătaru Iulian (Timişoara – Timiş)
Obs: Barbu Florentin (Giurgiu – Giurgiu)
Liga 1: Arbitrii primelor doua jocuri din etapa a 4-a
Liga 1 – Sezon Regular, Etapa 4
AFC Chindia Târgovişte – AFC Hermannstadt
Data: 2020-09-18, Ora: 18:00
Stadion: Ilie Oană (Ploieşti – Prahova)
A: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea; foto)
A1: Nicoară Marius (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi)
A2: Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa – Prahova)
R: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti – Bucureşti)
Obs: Dumitrescu Eduard (Piteşti – Argeş) Citeşte mai departe
Liga 2: Arbitrii jocului Petrolul – Ripensia
Liga 2 – Sezon Regular, Etapa 3 Citeşte mai departe
Arbitrii echipelor românești în preliminariile Europa League (turul 2)
UEFA Europa League, Turul 2 preliminar
Joi, 17 septembrie 2020 Citeşte mai departe
Alexandru Deaconu merge în Polonia pentru meci din preliminariile Europa League
Săptamâna viitoare, Alexandru Deaconu (foto: frf) va merge în Polonia pentru meci din turul doi preliminar al Europa League. Vicepreședintele CCA va fi observator de arbitri la partida Piast Gliwice (POL) – TSV Hartberg (AUT). Jocul se va disputa joi, 17 septembrie, de la ora 21:00, pe stadionul „Piast”, din Gliwice.
Echipa de arbitri este din Belgia: Erik Lambrechts – Rien Vanyzere, Jo de Weirdt – Nathan Verboomen.
Delegat UEFA va fi slovacul Richard Havrilla. Citeşte mai departe
Augustus Constantin, observator de arbitri în preliminariile Europa League
După ce săptămâna aceasta a fost observator de arbitri la partida Azerbaidjan – Franța, din preliminariile Campionatului European de tineret, Augustus Constantin (foto) a primit o nouă delegare din partea UEFA. De data aceasta va superviza prestația arbitrilor la un joc din turul doi preliminar al Europa League: Inter Escaldes (AND) – Dundalk (IRL).
Meciul se va disputa joi, 17 septembrie, de la ora 20:30, pe „Estadi Comunal”, din Andorra la Vella, capitala Principatului Andorra. Citeşte mai departe
Liga 2: Arbitrii jocului Politehnica Timișoara – Farul Constanţa
Liga 2 – Sezon Regular, Etapa 3
CS ASU Politehnica Timișoara – AFC Farul Constanţa
Data: 2020-09-14, Ora: 18:00
Stadion: Dan Păltinişanu (Timişoara – Timiş)
A: Codrea Cristian (Baia Mare – Maramureş; foto)
A1: Soponar Răzvan Ionut (Baia Mare – Maramureş)
A2: Băla Casian (Arad – Arad)
R: Ardelean Mircea (Arad – Arad)
Obs: Marc Vasile (Cluj-Napoca – Cluj)
Obs: Rad Vasile (Arad – Arad)
Arbitrii jocurilor: Astra – Sepsi, CFR – Hermannstadt, Viitorul – Craiova / Liga 1, Etapa 3
Liga 1 – Sezon Regular, Etapa 3
AFC Astra – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Data: 2020-09-13, Ora: 19:00
Stadion: Marin Anastasovici (Giurgiu – Giurgiu)
A: Călin Iulian (Ştefăneşti – Argeş)
A1: Orbuleţ Mircea (Bucureşti – Bucureşti)
A2: Gheorghe Bogdan (Bucureşti – Bucureşti)
R1: Popa Cătălin (Piteşti – Argeş)
Obs: Marodin Nicolae (Bucureşti – Bucureşti) Citeşte mai departe
Liga 2: Arbitrii jocului Gloria Buzău – Universitatea Cluj
Liga 2 – Sezon Regular, Etapa 3
SCM Gloria Buzău – AS FC Universitatea Cluj
Stadion: Gloria (Buzău – Buzău)
Data: 2020-09-13, Ora: 14:30, DigiSport
A: Vidican Rares George (Satu Mare – Satu Mare)
A1: Timar Ovidiu (Marghita – Bihor)
A2: Bobe Ionuţ Marius (Videle – Teleorman; foto)
R1: Marcu Claudiu (Constanţa – Constanţa)
Obs: Deaconu Marian (Ploieşti – Prahova)
Obs: Carjă Lucian (Constanţa – Constanţa)
Liga 2, Etapa 3: Arbitrii jocurilor programate sambata
Liga 2 – Sezon Regular, Etapa 3 Citeşte mai departe
Liga 1: Arbitrii si observatorii primelor 5 jocuri din etapa a 3-a / Debut pentru Andrei Ionita
Liga 1 – Sezon Regular, Etapa 3 Citeşte mai departe
Augustus Constantin, observator la un joc U21
Fostul arbitru FIFA Augustus Constantin (foto) a fost delegat de UEFA observator de arbitri la un joc din preliminariile Campionatului European de tineret (U21): Azerbaidjan – Franta. Meciul se va disputa pe „Kapital Bank Arena”, din Sumgayit, maine, de la ora 20:00 (ora Romaniei).
Echipa de arbitri este din Turcia: Halis Özkahya – Kerem Ersoy, Serkan Olguncan – Alper Ulusoy. Tot din Turcia este si observatorul de joc: Metin Kazancıoğlu.
© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare.
~ SITE-URI UTILE ~
Comentarii recente