Ovidiu Hategan, in brigada care va conduce Supercupa Europei

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 03, 2018

Ovidiu Hategan (foto: frf.ro, 38 ani) a fost desemnat al patrulea oficial la Supercupa Europei, partida in care se vor intalni castigatoarea Ligii Campionilor, Real Madrid, si castigatoarea Europa League, Atletico Madrid. Meciul se va disputa pe 15 august, pe “Lilleküla Stadium”, din Tallinn (Estonia), de la ora locala 22:00, aceeasi ca in Romania.

La centru se va afla polonezul Szymon Marciniak (37 ani), ceilalti componenti ai echipei arbitrilor fiind:  Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (asistenti), Pawel Raczkowski, Tomasz Musiał (aditionali) si Radoslaw Siejka (arbitru asistent de rezerva).

Arbitru internațional din 2011, Marciniak are 58 de meciuri in competitiile UEFA, conform site-ului forului european. Sezonul trecut a condus patru meciuri in Liga Campionilor si a fost al patrulea oficial la finala Ligii Europa. Tot al patrulea oficial a fost si la Supercupa Europei din 2016, castigata de Real Madrid in fata celor de la FC Sevilla.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!