O stire senzationala: Arbitru primit cu flori la un joc din Liga 4!

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 17, 2014

Faptul ca saptamanal arbitrii sunt injurati, scuipati sau batuti, pe la jocuri din diverse judete, a devenit demult ceva banal. Din pacate! Doar cruzimea cu care sunt loviti unii dintre ei mai face socante stirile despre evenimente de acest gen. Intr-un astfel de context, gestul conducatorului unei echipe de Liga 4, care ofera flori unei domnisoare arbitru, devine o stire de-a dreptul senzationala. 

Dar iata ce scrie site-ul dambovitapenet.ro despre gestul respectiv: 

 

Se intampla in Liga 4 – Denisa Comanoiu primita cu flori!

Duminica, 12 Octombrie 2014 08:38, Tinel Aldea 

 

Nu putem trece peste gestul extrem de elegant al conducătorului echipei Atletic Fieni – Sandu Dragomir, un gest cu care rar ne întâlnim pe arenele Ligii a 4-a şi nu numai! Ieri, la sosirea la stadion a arbitrei Denisa Comănoiu – delegată să conducă partida Atletic Fieni – Unirea Cobia, conducătorul gazdelor i-a oferit un superb buchet de flori, pentru primul meci arbitrat sub Leaota. Dincolo de… eleganţa gazdelor şi în ciuda unor comentarii răutăcioase, Denisa Comănoiu – ajutată foarte bine de cei doi colegi, a condus meciul, unul extrem de îndârjit, în ciuda scorului, la fel de… elegant. Nu ne rămâne decât să alăturăm şi noi, felicitările noastre!

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!