O noua finala de Liga Campionilor pentru Petruta Iugulescu

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumai 02, 2019

UEFA a anuntat echipa de arbitri care va oficia la finala celei mai importante competitii intercluburi din Europa, la fotbal feminin. Romania va avea si ea o reprezentanta. Este vorba despre Petruta Iugulescu (Targoviste), care se afla la cea de-a doua finala de Liga Campionilor din cariera, dupa cea din 2013 (cu Teodora Albon si Mihaela Tepusa).

Partida dintre Olympique Lyonnais si FC Barcelona se va disputa pe 18 mai, in capitala Ungariei, Budapesta. La centru se va afla rusoaica Anastasia Pustovoitova, iar al doilea asistent va fi conationala acesteia Ekaterina Kurochkina. Al patrulea oficial a fost desemnata Katalin Kulcsár, iar arbitru asistent de rezerva – Katalin Emese Török, ambele din Ungaria.
Vara aceasta, Petruta Iugulescu va participa, impreuna cu Mihaela Tepusa, la Campionatul Mondial de fotbal feminin, programat in Franta, in perioada 7 iunie – 7 iulie.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!