O brigadă feminină arbitrează la Campionatul Mondial al Cluburilor

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariufeb. 07, 2021
Edina Alves Batista (foto: FIFA/imago images)

Edina Alves Batista (arbitru), Neuza Back și Mariana de Almeida (arbitri asistenti) au fost delegate de FIFA la jocul Ulsan Hyundai FC (KOR) – Al-Duhail Sports Club (QAT), contând pentru locul 5 al Campionatului Mondial al Cluburilor (fotbal masculin), ce se desfășoară in Qatar. Primele două sunt din Brazilia, în timp ce colega lor vine din Argentina.

Ulsan Hyundai FC (KOR) –  Al-Duhail Sports Club (QAT) 
Data: 07.02.2021, Ora: 17:00

Arbitru: Edina Alves Batista (BRA)
Arbitru asistent 1: Neuza Back (BRA)
Arbitru asistent 2: Mariana de Almeida (ARG)
Al patrulea oficial: Abdelkader Zitouni (TAH)
Arbitru asistent de rezervă: Humberto Panjoj (GUA)
VAR: Nicolas Gallo (COL)
AVAR: Julio Bascuñán (CHI)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!