Nestor Pitana, cel mai bun arbitru din lume în 2018

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariudec. 09, 2018

Federația Internațională de Istorie și Statistică a Fotbalului l-a desemnat pe argentininanul Nestor Pitana cel mai bun arbitru din lume în 2018.  Pitana se află pe lista FIFA din anul 2010,  în 2018 a condus finala Campionatului Mondial, Franța – Croația 4-2. Pe locul 2 se afla olandezul Bjorn Kuipers  in timp ce podiumul e completat de Milorad Mazic. 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!