Moment istoric in Egipt: Prima femeie care a arbitrat un meci de barbati

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuian. 27, 2015

sarah-samir_1

Sarah Samir (foto: Wadi Degla FC) a devenit prima femeie arbitru din Egipt care a condus un meci de barbati, conform site-ului albawabaeg.com. Ea a oficiat la jocul de juniori sub 17 ani Wadi Degla FC – Talaea El GaishSC (scor: 2-0).

Samir a spus ca a fost fericita in urma reactiilor oamenilor, ea fiind laudata de echipa învinsa. Totodata si-a exprimat speranta că femeile egiptene ar putea incepe acum sa joace un rol mai important in sport.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!