Meci din prima liga italiana, amanat din cauza terenului impracticabil

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariufeb. 23, 2015

sampdoria-genoa_teren impracticabil_630x330_mediaf

Meciul Sampdoria – Genoa din etapa a 14-a a campionatului italian, Serie A, nu s-a putut disputa sambata, in urma ploii torentiale care a cazut in Liguria. Arbitrul Gianluca Rocchi a decis amanarea jocului, dupa ce a constatat ca mingea nu sare si nici nu se deplaseaza pe gazon din cauza apei, terenul fiind impracticabil.  

Liga italiana a hotarat ca jocul sa se dispute marti, de la ora 19.30, conform Prosport/Mediafax, care citeaza Gazzetta dello Sport. 

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!