Istvan Kovacs, promovat in First Group

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariudec. 11, 2015

IstvanKovacs_celmaibunarb2013

UEFA a facut publice promovarile şi retrogradarile pentru arbitri, care vor intra în vigoare de la 1 ianuarie 2016. Cu aceasta ocazie, arbitrajul romanesc a primit o veste excelenta: cel mai bun arbitru din 2013, Istvan Kovacs (foto), a fost promovat in First Group! 

First Group este a 2-a grupa valorica, la nivel european, dupa Elite.

Supercupa disputata pe 25 iulie 2007, intre Dinamo si Rapid, a insemnat debutul lui Istvan Kovacs in fotbalul mare din Romania. Nu implinise inca 22 de ani. La 3 ani de la acel meci devenea cel mai tanar arbitru FIFA din Europa, pentru ca mai apoi sa ajunga sa oficieze in Champions League!

Iata in ce categorie UEFA se afla fiecare arbitru din Romania:
Elite Group – Ovidiu Hategan
First Group – Istvan Kovacs, Alexandru Tudor
Second Group – Marius Avram, Sebastian Coltescu, Radu Petrescu,Cristian Balaj.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!