ILFOV: MARCEL MARIN, CEL MAI LONGEVIV ARBITRU DIN ROMANIA, A REDEBUTAT LA LIGA A 4-A

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariunov. 18, 2018

Fotografia postată de Marin G. Marcel.

 Dupa ce timp de 30 de ani a condus peste 8000 de jocuri in judetul Prahova, Marcel Marin, cel mai longeviv arbitru din Romania, a decis sa se “transfere” in judetul Ilfov. Aceste s-a adaptat rapid si a reusit sa castige increderea conducerii C.J.A. Ilfov. Intr-o luna de la “transfer”, arbitrul care fluiera neintrerupt de dinainte de Revolutie a strans 20 de jocuri. Astfel, forul condus de Florin Stanescu l-a delegat la liga a 4-a la jocul A.S. Viitorul Petrachioaia- C.S. Magurele 0-3. Proaspatul observator al F.R.F. nu vrea sa se opreasca aici. Acesta doreste sa se mute in Anglia si sa arbitreze in cea mai veche competitie fotbalistica din lume, FA Cup. Cu ocazia debutului in liga a 4-a din Iflov, Marcel Marin a declarat: “Am intalnit colegi deosebiti care m-au primit bine! Unde e pasiune, dedicatie si profesionalism, valoarea iese la suprafata, ca untdelemnul.”

 

 

 

 

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!