Hategan a arbitrat Scotia-Croatia 2-0. Gazdele au ratat un penalty

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 16, 2013

scotia-croatia_2-0_sigle

Cu cateva minute in urma s-a incheiat partida condusa de Ovidiu Hategan in ultima etapa a preliminariilor Campionatului Mondial de fotbal. Scotia a invins, pe teren propriu,  Croatia, cu 2-0, dupa ce la pauza era 1-0.

Doar doua cartonase galbene a fost nevoit sa arate arbitrul aradean, cate unul fiecarei echipe. De altfel si numarul faulturilor comise a fost destul de mic – 23 (12-11).

Gazdele au beneficiat si de o lovitura de pedeapsa, pe care Hategan a acordat-o in minutul 73. A ratat insa Bannan.

Ceilalti componenti ai brigazii de pe “Hampden Park”, din Glasgow, au fost: Cristian Nica, Octavian Sovre si rezerva Sebastian Coltescu.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare.