Delegările de arbitri pentru a doua rundă a ediţiei 2016-2017 a eşalonului secund

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariuaug. 12, 2016

 

Runda a doua a Ligii 2 va debuta vineri, de la ora 17:30, cu partida CSM Râmnicu Vâlcea – ASU Poli Timişoara şi va continua sâmbătă, de la ora 11:00, cu alte opt întâlniri. Epilogul rundei se va disputa duminică, la Braşov, între FC din localitate şi Juventus Bucureşti, cu începere de la ora 11:00.

Ca urmare a decretării zilei de 13 august ca zi de doliu naţional pe teritoriul României, înaintea partidelor din Liga 2 se va păstra un moment de reculegere, iar jucătorii echipelor vor purta banderole negre.

Pentru a doua etapă a noului campionat, Comisia Centrală a Arbitrilor a desemnat următorii arbitri:

12.08.2016, ora 17:30

► CSM RÂMNICU VÂLCEA – ASU POLI TIMIŞOARA, stadion 1 Mai – Municipal (Râmnicu Vâlcea)
Arbitru: MIrcea Ardelean (Arad); Asistenţi: Bogdan Ioan Dragoş şi Constantin Mihai Cantemir (ambii din Făgăraş); Rezervă:  Adrian Kiriţă (Bucureşti)

13.08.2016, ora 11:00

► ACADEMICA CLINCENI – ACS BERCENI, stadion Clinceni – Arena 1 (Clinceni)
Arbitru: Laurenţiu Ionaşcu (Buzău); Asistenţi: Florin Liviu Burlacu (Urziceni) şi Cristian Voicu (Focşani); Rezervă:  Adrian Frăţilă (Vadu Paşii)

► ŞOIMII PÂNCOTA – SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE, stadion Comunal (Şiria)
Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: Marian Truţă (Băbeni) şi Ovidiu Timar (Marghita); Rezervă:  Claudiu Gaitin (Ghiroda)

► CS MIOVENI – OLIMPIA 2010 SATU MARE, stadion Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Marius Chiţu (Târgovişte); Asistenți: Florin Pucheanu (Ulmi) şi Gabriel Ion Cătană (Târgovişte); Rezervă: Sergiu Anton (Bucureşti)

► METALUL REŞIŢA – DUNĂREA CĂLĂRAŞI, stadion Voinţa (Snagov)
Arbitru: Claudiu Marcu; Asistenți: Erchian Ionuş şi Florin Iacob (toţi din Constanţa); Rezervă: Andrei Moroiţă (Ploieşti)

► DACIA UNIREA BRĂILA – UNIREA TĂRLUNGENI, stadion Municipal (Brăila)
Arbitru: Mihai Amorăriţei (Câmpina); Asistenți: Alexandru Midvichi şi Mihăiţă Necula (ambii din Bucureşti); Rezervă: Dorin Burloiu (Galaţi)

► FORESTA SUCEAVA – UTA BĂTRÂNA DOAMNĂ, stadion Areni (Suceava)
Arbitru: Dan Florin Dreve; Asistenți: Iulian Szekely şi Petrică Ionuţ Cîmpeanu (toţi din Cluj-Napoca); Rezervă: Sergiu Mavriche (Bacău)

► CHINDIA TÂRGOVIŞTE – CS BALOTEŞTI, stadion “Eugen Popescu” (Târgovişte)
Arbitru: Florin Costin Dan (Chirnogi); Asistenți: Gheorghită Bălan (Piteşti) şi Doru Zamfir (Slatina); Rezervă: Marius Naidin (Piteşti)

► LUCEAFĂRUL ORADEA – CS AFUMAŢI, stadion Luceafărul (Sânmartin)
Arbitru: Paul Unimatan (Zalău); Asistenți: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj) şi Andrei Nicolae Chiţoiu (Timişoara); Rezervă: Gabriel Almaş (Zalău)

 

Sursa:FRF

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!