De ziua lui, Ovidiu Hategan arbitreaza primul joc din a 100-a editie a Ligii 1

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariuiul. 14, 2017

1.Curs-arb-L1_vara16_TF (19)_Bals+Hategan+Sovre+Gheorghe

  Arbitrul FIFA Ovidiu Hategan implineste astazi 37 de ani. Domiciliat in Arad, a absolvit cursurile scolii de arbitri in primavara lui 1996, pentru ca zece ani mai tarziu sa debuteze in prima liga. Absolvent al Universitatii de Medicina si Farmacie “Victor Babes” din Timisoara, Ovidiu Hategan este de profesie medic generalist. Este nascut in aceeasi zi cu doi arbitri uriasi – englezul Howard Webb (n. 1971) si ungurul Sandor Puhl (n. 1955; retras in 2000), ambii avand in palmares cate o finala de Campionat Mondial si cate una de Champions League. Din iulie 2015 face parte din grupul de elită al arbitrilor UEFA.

  Azi începe a 100-a ediţie a campionatului intern cu jocul  dintre CSU Craiova si CSM Poli Iaşi. CCA l-a delegat pe Hategan care va fi ajutat la cele doua linii de Octavian Sovre si Marius Nicoara, al 4-lea oficial este Andrei Antonie. Brigada va fi observata de catre Nicolae Grigorescu.

 Cu aceasta ocazie Scoaladearbitri ii ureaza „La multi ani!”

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!