Cristian Nica a debutat ca observator / Liga 2, Etapa 20: Delegari arbitri

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuMar 16, 2014

 

Cristi Nica_ultimul-joc_stadion_Thun

Retras din activitate la finalul anului trecut, fostul arbitru asistent FIFA Cristian Nica a debutat ca observator, la un joc din Liga 2. Ploiesteanul a fost delegat chiar la derby-ul etapei: Rapid Bucuresti – CSMS Iasi (scor 0-2). La centru s-a aflat Alexandru Tudor, cel alaturi de care Cristi a oficiat la foarte multe jocuri din tara si strainatate, chiar si la meciul de retragere.   

Etapa 20

# echipe arbitri
1 CS FC Farul Constanţa (CT) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL) A: Dima Iulian (Bucureşti – Bucureşti)
    A1: Mihaila Alexandru (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Badea Marius Florin (Ramnicu Valcea – Vâlcea) 
  Liga a 2-a, Seria 1 R: Georgescu Cristian (Bucureşti – Bucureşti)
  Stadion: Farul (Constanţa – Constanţa) Obs: Deaconu Marian (Ploieşti – Prahova)
    Obs: Stici Alexandru (Bucureşti – Bucureşti)
2 Loc vacant – CS FC Clinceni (IF)  
  nu se disputa  
     
3 SC FC Sportul Studenţesc SA (B) – CF Brăila SA (BR)  
  nu se disputa  
     
4 ACS Rapid CFR Suceava (SV) – ASC Bacau (BC) A: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi – Galaţi)
    A1: Vornicu Adrian (Botoşani – Botoşani)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Iovu Ciprian (Botoşani – Botoşani) 
  Liga a 2-a, Seria 1 R: Mihai Gică (Focşani – Vrancea)
  Stadion: Areni (Suceava – Suceava) Obs: Groza Corneliu (Iaşi – Iaşi)
    Obs: Sălceanu Viorel (Paşcani – Iaşi)
5 FCM Dunarea Galaţi (GL) – CS Unirea Târlungeni (BV) A: Călin Iulian (Ştefăneşti – Argeş)
    A1: Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamţ – Neamţ)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Brînză Iulian Cătălin (Botoşani – Botoşani) 
  Liga a 2-a, Seria 1 R: Marcu Claudiu (Constanţa – Constanţa)
  Stadion: Dunarea (Galaţi – Galaţi) Obs: Borcan Ionut (Ploieşti – Prahova)
    Obs: Rămureanu Adrian (Bucureşti – Bucureşti)
6 ACS Berceni (IF) – FC Gloria Buzău (BZ) A: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti – Bucureşti)
    A1: Iliescu Dragoş Mihai (Craiova – Dolj)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Marchidanu Marius Cristian (Brăila – Brăila) 
  Liga a 2-a, Seria 1 R: Stanciu Robert Ionut (Ploieşti – Prahova)
  Stadion: Comunal (Berceni – Ilfov) Obs: Muşat Radu (Bucureşti – Bucureşti)
    Obs: Bucurescu Marian (Bucureşti – Bucureşti)
7 SC FC RAPID SA Bucureşti (B) – CS Municipal Studentesc Iaşi (IS) A: Tudor Alexandru (Bucureşti – Bucureşti)
    A1: Mitruţi Daniel (Craiova – Dolj)
  Data: 2014-03-15     Ora: 16:15 A2: Stoianov Sebastian (Constanţa – Constanţa) 
  Liga a 2-a, Seria 1 R: Botescu Dan Grigore (Bucureşti – Bucureşti)
  Stadion: Valentin Stanescu (Bucureşti – Bucureşti) Obs: Nica Cristian (Ploieşti – Prahova)
    Obs: Filimon Vasile (Bucureşti – Bucureşti)

 

Etapa 17

# echipe arbitri
1 CS Mioveni (AG) – ACF GLORIA 1922 Bistriţa (BN) A: Istrate Dragoş (Bucureşti – Bucureşti)
    A1: Păunescu Florin (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Fridl George Marian (Comăneşti – Bacău) 
  Liga a 2-a, Seria 2 R: Dan Florin Costin (Olteniţa – Călăraşi)
  Stadion: Complex Nicolae Dobrin (Piteşti – Argeş) Obs: Bogdan Silviu (Craiova – Dolj)
    Obs: Nicolaescu Florin (Slatina – Olt)
2 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) – FCU Craiova SA (DJ) A: Teodor Dragoş (Constanţa – Constanţa)
    A1: Constantinescu Andrei (Bucureşti – Bucureşti)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Babadac Ionuţ (Alexandria – Teleorman) 
  Liga a 2-a, Seria 2 R: Moroita Andrei (Ploieşti – Prahova)
  Stadion: 1 Mai (Municipal) (Ramnicu Valcea – Vâlcea) Obs: Dumitrescu Eduard (Piteşti – Argeş)
    Obs: Florescu Nicu (Sibiu – Sibiu)
3 CS FC Bihor Oradea (BH) – CS Metalul Resita SA (CS) A: Roşu Flavius Alin (Timişoara – Timiş)
    A1: Vodă Alexandru (Alba Iulia – Alba)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Cimponeriu Calin (Lugoj – Timiş) 
  Liga a 2-a, Seria 2 R: Albon Teodora (Cluj-Napoca – Cluj)
  Stadion: Municipal (Oradea – Bihor) Obs: Szilaghi Ştefan (Satu Mare – Satu Mare)
    Obs: Domide Flavius (Arad – Arad)
4 ACS FC Olt Slatina (OT) – AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS) A: Avram Marius (Bucureşti – Bucureşti)
    A1: Gheorghe Bogdan (Bucureşti – Bucureşti)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Bobe Ionuţ Marius (Videle – Teleorman) 
  Liga a 2-a, Seria 2 R: Dumitrache Bogdan (Bucureşti – Bucureşti)
  Stadion: 1 Mai (Slatina – Olt) Obs: Radu Petre (Bucureşti – Bucureşti)
    Obs: Mehedinţu Petre (Timişoara – Timiş)
5 FC UTA SA (AR) – CSU Craiova SA (DJ) A: Antonie Sorin Andrei (Bucureşti – Bucureşti)
    A1: Gaspar Petru Marian (Timişoara – Timiş)
  Data: 2014-03-15     Ora: 11:00 A2: Nistoran Răzvan Constantin (Reşiţa – Caraş Severin) 
  Liga a 2-a, Seria 2 R: Nagy Vladimir Andrei (Aiud – Alba)
  Stadion: Francisc Neumann (Arad – Arad) Obs: Onicas Ioan (Zalău – Sălaj)
    Obs: Ristache Cristinel (Reşiţa – Caraş Severin)
6 CS Minerul Motru 2008 (GJ) – CS FC Olimpia 2010 (SM) A: Popa Sergiu (Aiud – Alba)
    A1: Slabu Stelian (Braşov – Braşov)
  Data: 2014-03-15     Ora: 13:00 A2: Dragoş Bogdan Ioan (Făgăraş – Braşov) 
  Liga a 2-a, Seria 2 R: Peşu Ionela Alina (Craiova – Dolj)
  Stadion: Minerul (Motru – Gorj) Obs: Ion Fevronia (Craiova – Dolj)
    Obs: Coras Marcel (Arad – Arad)

Sursa: frf-cca.ro

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!