CHAMPIONS LEAGUE | ARBITRII JOCURILOR DIN TURUL 3 PRELIMINAR (MANSA 2)

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariuAug 05, 2014

felix_zwayer

 

5 August 2014

Borisov, 19:30 CET
BATE Borisov (BLR) – Debrecen (HUN)
Arbitru: Stefan Johannesson (SWE)
Arbitri Asistenti: Fredrik Nilsson (SWE), Mehmet Culum (SWE)
Al Patrulea Oficial: Mohammed Al-Hakim (SWE)
Observator Arbitri: Carlos Ferreira Matos (POR)
UEFA Delegate: Ghenadie Scurtul (MDA)

Athens, 20:00 CET
Panathinaikos (GRE) – Standard Liège (BEL)
Arbitru: Michael Oliver (ENG)
Arbitri Asistenti: Michael Mullarkey (ENG), Stuart Burt (ENG)
Al Patrulea Oficial: Lee Mason (ENG)
Observator Arbitri: Hans Reijgwaart (NED)
Delegat UEFA: Steen Dahrup (DEN)

Larnaca, 20:00 CET
Maccabi Tel-Aviv (ISR) – NK Maribor (SVN)
Arbitru: Martin Strömbergsson (SWE)
Arbitri Asistenti: Daniel Gustavsson (SWE), Peter Magnusson (SWE)
Al Patrulea Oficial: Johan Hamlin (SWE)
Observator Arbitri: Patrick Kelly (IRL)
Delegat UEFA: Pierino Lardi (SUI)

Villeneuve d’Ascq, 20:30 CET
Lille (FRA) – Grasshoppers (SUI)
Arbitru: Tasos Sidiropoulos (GRE)
Arbitri Asistenti: Damianos Efthimiadis (GRE), Polychronis Kostaras (GRE)
Al Patrulea Oficial: Ilias Spathas (GRE)
Observator Arbitri: Fritz Stuchlik (AUT)
Delegat UEFA: Petr Fousek (CZE)

6 August 2014

St Petersburg, 18:00 CET
Zenit St Petersburg (RUS) – AEL Limassol (CYP)
Arbitru: Alexandru Tudor (ROU)
Arbitri Asistenti: Aurel Onita (ROU), Octavian Sovre (ROU)
Al Patrulea Oficial: Radu Marian Petrescu (ROU)
Observator Arbitri: Gerard Perry (IRL)
Delegat UEFA: Ainar Leppänen (EST)

Nicosia, 18:30 CET
APOEL (CYP) – HJK Helsinki (FIN)
Arbitru: Liran Liany (ISR)
Arbitri Asistenti: David Elias Biton (ISR), Oren Bornshtein (ISR)
Al Patrulea Oficial: Roy Reinshreiber (ISR)
Observator Arbitri: Sergey Zuev (RUS)
Delegat UEFA: Steve Stride (ENG)

Malmö, 19:00 CET
Malmö FF (SWE) – Sparta Praha (CZE)
Arbitru: Ruddy Buquet (FRA)
Arbitri Asistenti: Guillaume Débart (FRA), Cyril Gringore (FRA)
Al Patrulea Oficial: Fredy Fautrel (FRA)
Observator Arbitri: Terje Hauge (NOR)
Delegat UEFA: Trefor Lloyd Hughes (WAL)

Tiraspol, 19:00 CET
FC Sheriff (MDA) – Slovan Bratislava (SVK)
Arbitru: István Vad (HUN)
Arbitri Asistenti: Vencel Tóth (HUN), István Albert (HUN)
Al Patrulea Oficial: Sándor Ando-Szabó (HUN)
Observator Arbitri: Pjetur Sigurdsson (ISL)
Delegat UEFA: Tobias Wolf (GER)

Bucharest, 19:30 CET
Steaua Bucuresti (ROU) – FK Aktobe (KAZ)
Arbitru: Miroslav Zelinka (CZE)
Arbitri Asistenti: Antonin Kordula (CZE), Jan Paták (CZE)
Al Patrulea Oficial: Zbynek Proske (CZE)
Observator Arbitri: Manuel Mejuto González (ESP)
Delegat UEFA: René Eberle (SUI)

Istanbul, 19:30 CET
Besiktas Istanbul (TUR) – Feyernoord Rotterdam (NED)
Arbitru: Felix Zwayer (GER, foto:FR)
Arbitri Asistenti: Marco Achmüller (GER), Marcel Pelgrim (GER)
Al Patrulea Oficial: Tobias Stieler (GER)
Observator Arbitri: Vasily Melnychuk (UKR)
Delegat UEFA: Jozef Kliment (SVK)

Copenhagen, 20:00 CET
FC Kobenhavn (DEN) – Dnipro (UKR)
Arbitru: Duarte Gomes (POR)
Arbitri Asistenti: Ricardo Santos (POR), Luis Ferreira Pinto (POR)
Al Patrulea Oficial: Carlos Taborda Xistra (POR)
Observator Arbitri: Ryszard Wójcik (POL)
Delegat UEFA: Paolo Rondelli (SMR)

Salzburg, 20:30 CET
RB Salzburg (AUT) – Qarabag (AZE)
Arbitru: Robert Madden (SCO)
Arbitri Asistenti: Graham Chambers (SCO), Alastair Mather (SCO)
Al Patrulea Oficial: Brian Colvin (SCO)
Observator Arbitri: Peter Fröjdfeldt (SWE)
Delegat UEFA: Roy Cathcart (NIR)

Belgrade, 20:45 CET
Partizan (SRB) – Ludogorets (BUL)
Arbitru: Aleksei Kulbakov (BLR)
Arbitri Asistenti: Dmitry Zhuk (BLR), Aleh Maslianka (BLR)
Al Patrulea Oficial: Dzianis Shcharbakou (BLR)
Observator Arbitri: Sándor Piller (HUN)
Delegat UEFA: Danijel Jost (SVN)

Zagreb, 20:45 CET
Dinamo Zagreb (CRO) – Aalborg BK (DEN)
Arbitru: Ievgenii Aranovskyi (UKR)
Arbitri Asistenti: Oleksandr Korniyko (UKR), Volodymyr Volodin (UKR)
Al Patrulea Oficial: Sergiy Berezka (UKR)
Observator Arbitri: Levan Paniashvili (GEO)
Delegat UEFA: Harry Been (NED)

Edinburgh, 20:45 CET
Celtic Glasgow (SCO) – Legia Warszawa (POL)
Arbitru: Paolo Silvio Mazzoleni (ITA)
Arbitri Asistenti: Mauro Tonolini (ITA), Riccardo Bianchi (ITA)
Al Patrulea Oficial Gianpaolo Calvarese (ITA)
Observator Arbitri: László Vagner (HUN)
Delegat UEFA: Paul Krähenbühl (SUI)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!