CCA invita 53 de arbitri din programul de talente la cursul de instruire pentru Liga 3

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuFeb 06, 2016

CCA_Sigla noua_150x94CCA a nominalizat 53 de arbitri si arbitri asistenti din Liga 4, inclusi in Programul de Talente 2015-2016, sa participe alaturi de colegii din Liga 3 la cursurile de instruire din aceasta iarna.

Cititi mai jos comunicatul CCA:

In atentia arbitrilor si arbitrilor asistenti din programul de talente 2015 / 2016 

Participantii (atasati in Anexa) din programul de talente 2015-2016 sunt invitati sa participe la cursul de instruire cu Liga 3 (vezi programul cursului de instruire cu arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 3). De asemenea vor sustine testare teoretica/video si testare fizica.

Repartitia judetelor pe cele 3 centre:

Bucuresti (20-21.02.2016) – AG, B, CL, CT, DB, DJ, GR, GJ, IL, IF, MH, OT, PH, TR, VL

Bacau (24 – 25.02.2016) – BC, BT, BR, BV, BZ, CV, GL, HR, IS, NT, SV, TL, VS, VN

Baile Felix (27 – 28.02.2016) – AB, AR, BH, BN, CS, CJ, HD, MM, MS, SB, SM, SJ, TM 

* Invitatia celor din programul de talente 2015 – 2016 la cursurile cu arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 3 este valabila DOAR pentru cei care pot sustine testele fizice si teoretice. Cei care, din orice motiv, nu pot sustine testele fizice si teoretice vor fi chemati in termen de 30 zile intr-o locatie ce va fi anuntata ulterior.

* Daca sunt astfel de situatii, va rugam sa ne anuntati in scris pe emailul CCA (cca@frf.ro)

* TOTI participantii vor prezenta INAINTE de sustinerea testelor fizice adeverinta medicala eliberata de cabinetele medico-sportive judetene (municipiul Bucuresti), in caz contrar, cei in cauza nu vor putea sustine testele fizice si implicit sa participe la Programul de Talente.

* Tinuta va fi sport pe toata durata cursului

* De asemenea vor avea asupra lor incaltaminte adecvata pentru teren sintetic.

 

                                                                                           Comisia Centrala a Arbitrilor

 

ANEXA 

Bucuresti (20 – 21 februarie)

Arbitrii si arbitrii asistenti participanti la curs: 

Nr. Nume şi prenume Jud Arb/Arb asistent
1 Piriu Dragoş AG Arbitru
2 Ilie Ionuţ Cătălin B Arbitru
3 Spînu Marius Viorel B Arbitru
4 Turcu George Alexandru B Arb. Asistent
5 Pascu Cristian Antonio CT Arbitru
6 Dumitru Adrian DB Arbitru
7 Onicescu Ionuţ DB Arb. Asistent
8 Ilinca Cristi Daniel DJ Arb. Asistent
9 Barbu Pompiliu Costinel DJ Arb. Asistent
10 Glavan Ion Nelu GJ Arb. Asistent
11 Târşoreanu Sergiu PH Arbitru
12 Marinescu Mădălin Alexandru PH Arbitru
13 Ciorescu Octavian Andrei PH Arb. Asistent
14 Rusu Mircea Claudiu PH Arb. Asistent
15 Barbu Liviu Cătălin TR Arb. Asistent
16 Baciu Andrei Iulian TR Arb. Asistent
17 Lastun Mihai Sebastian VL Arbitru

Bacau (24 -25 februarie)

Arbitrii si arbitrii asistenti participanti la curs:

Nr. Nume şi prenume Jud Arb/Arb asistent
1 Mocanu Robert BR Arb. Asistent
2 Haivas Mihai BT Arbitru
3 Popovici Valentin BT Arb. Asistent
4 Ciucanu Octavian BV Arbitru
5 Mormeci Dumitru Robert BV Arbitru
6 Cofaru Cătălin BV Arb. Asistent
7 Schiopet Claudiu BV Arb. Asistent
8 Martinescu Mihai Bogdan BZ Arb. Asistent
9 Florescu Valentin Marius CV Arbitru
10 Biro Zsolt CV Arb. Asistent
11 Ciuraru Roberto CV Arb. Asistent
12 Neagu Adrian GL Arb. Asistent
13 Băraru Daniel GL Arb. Asistent
14 Aelenei Ciprian IS Arbitru
15 Trifan Vlad IS Arbitru
16 Cornea Tudor Claudiu IS Arb. Asistent
17 Cercel Cosmin NT Arb. Asistent
18 Florea Adrian NT Arb. Asistent
19 Colniceanu Dorinel Ionuţ TL Arb. Asistent
20 Viţelaru Cosmin Robert VS Arb. Asistent

Oradea (27 – 28  februarie)

Arbitrii si arbitrii asistenti participanti la curs:

Nr. Nume şi prenume Jud Arb/Arb asistent
1 Jurcă Tudor Florin AR Arbitru
2 Cheregi Ionuţ Bogdan BH Arb. Asistent
3 Căluş Mircea Ionuţ BN Arb. Asistent
4 Moca Rareş Gheorghe CJ Arbitru
5 Georgiu Claudiu CJ Arb. Asistent
6 Mureşan Alin Cristian CJ Arb. Asistent
7 Humita Ioan Daniel CS Arb. Asistent
8 Ilie Alexandru CS Arb. Asistent
9 Szekely Zoltan MM Arbitru
10 Mureşan Cristian Gheorghe MM Arb. Asistent
11 Gaşpar Vlăduţ MS Arb. Asistent
12 Seiche Lazăr Flavius SJ Arb. Asistent
13 Kopriva Zsolt SM Arb. Asistent
14 Roman George Catalin TM Arbitru
15 Manea George Alexandru TM Arbitru
16 Bulgarasu Madalin TM Arb. Asistent

Sursa: frf-cca.ro

Vezi si:

Centrele in care se vor tine cursurile arbitrilor si observatorilor din Liga 3

Cursurile arbitrilor si observatorilor din Liga 2

Sambata debuteaza cursul arbitrilor si observatorilor din Liga 1. Programul primei zile

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!