ARBITRUL ULTIMEI FINALE A C.M. S-A RETRAS

Postat de Bogdan CiocoiuNici un comentariuIul 06, 2017

Nicola-Rizzoli_iffhs_590x397

Arbitrul ultimei finale a Campionatului Mondial, Nicola Rizzoli, si-a anuntat retragerea. Acesta va continua ca presedinte al comisiei de arbitri din Italia si responsabil de proiectul  VAR(arbitraj video) al FIFA. Arhitectul din Mirandola, in varsta de 45 de ani, a decis sa se retraga, desi mai putea continua un sezon. A arbitrat peste 200 de meciuri in Serie A si 41 de jocuri in UEFA Champions League. A oficiat 3 finale importante: UEL-2010 Atlético Madrid – Fulham FC; UCL-2013: Borussia Dortmund si Bayern München; CM-2014: Germania-Argentina.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!