Arbitru roman de futsal, delegat in Champions League

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 26, 2014

Gabi-Gherman_614x357

Arbitrul international de futsal Gabriel Gherman (foto) a fost delegat sa oficieze in primul tur din Champions League. El va conduce jocuri din cadrul grupei E, care se vor desfasura in perioada 27-30 august in localitatea austriaca Schwaz. Alaturi de echipa gazda FSC Schwaz, din grupa mai fac parte: campioana Belarusului (MFC Stolitsa Minsk), a Andorrei (FC Encamp) si cea a Armeniei (Talgrig Yerevan).

Conform site-ului FRF, Gherman este singurul arbitru roman delegat sa conduca meciuri din aceasta faza a competitiei. Alaturi de el, in Austria vor mai oficia Fredric Nilholt (Suedia), Simon Rogers (Irlanda) si Damian Jaruchiewicz (Polonia). Observator va fi cipriotul Antonis Petrou.

 

Vezi si:

Alexandru Deaconu observa o brigada turca in play-off-ul Europa League (retur)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!