Arbitrii jocurilor din ultima etapa a grupelor Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuDec 11, 2014

UEFA EUROPA LEAGUE, GRUPE, ETAPA 6

Joi, 11 decembrie 2014

 

Marinescu Vasile_250x239_SdADnipro – Saint Étienne

Arbitru: Marijo Strahonja (CRO)

Arbitru Asistent 1: Sinisa Premuzaj (CRO)

Arbitru Asistent 2: Igor Krmar (CRO)

Arbitru Aditional 1: Ante Vucemilovic-Simunovic (CRO)

Arbitru Aditional 2: Fran Jovic (CRO) 

Al Patrulea Oficial: Ivica Modric (CRO)

Observator Arbitri: Rusmir Mrkovic (BIH)

Delegat UEFA: Nebojša Ivković (SRB)

 

Qarabağ – Internazionale

Arbitru: Miroslav Zelinka (CZE)

Arbitru Asistent 1: Ondrej Pelikan (CZE)

Arbitru Asistent 2: Jiri Molacek (CZE) 

Arbitru Aditional 1: Petr Ardeleanu (CZE)

Arbitru Aditional 2:  Jan Jilek (CZE)

Al Patrulea Oficial: Antonin Kordula (CZE)

Observator Arbitri: Raymond Ellingham (WAL) 

Delegat UEFA: Ghenadie Scurtul (MDA)

 

Borussia Mönchengladbach – FC Zürich

Arbitru: Luca Banti (ITA)

Arbitru Asistent 1: Riccardo Di Fiore (ITA)

Arbitru Asistent 2: Alessandro Costanzo (ITA)

Arbitru Aditional 1: Paolo Silvio Mazzoleni (ITA)

Arbitru Aditional 2: Andrea Gervasoni (ITA)

Al Patrulea Oficial: Lorenzo Manganelli (ITA) 

Observator Arbitri: Gudmunder Ingi Jónsson (ISL) 

Delegat UEFA: Danijel Jošt (SVN)

 

Apollon Limassol – Villarreal

Arbitru: Serge Gumienny (BEL)

Arbitru Asistent 1: Frank Bleyen (BEL)

Arbitru Asistent 2: Jimmy Cremers (BEL)

Arbitru Aditional 1: Alexandre Boucaut (BEL)

Arbitru Aditional 2: Luc Wouters (BEL) 

Al Patrulea Oficial: Thibaud Nijssen (BEL)

Observator Arbitri: Gerard Perry (IRL)

Delegat UEFA: Octavian Goga (ROU)

 

Club Brugge – HJK Helsinki

Arbitru: Sergei Karasev (RUS)

Arbitru Asistent 1: Anton Averyanov (RUS)

Arbitru Asistent 2: Tikhon Kalugin (RUS)

Arbitru Aditional 1: Alexey Nikolaev (RUS)

Arbitru Aditional 2: Sergey Lapochkin (RUS)

Al Patrulea Oficial: Dmitrii Mosiakin (RUS)

Observator Arbitri: Siegfried Kirschen (GER) 

Delegat UEFA: Ivan Borissov Lekov (BUL)

 

F.C. Copenhaga – Torino

Arbitru: Vladislav Bezborodov (RUS)

Arbitru Asistent 1: Nikolai Gobulev (RUS)

Arbitru Asistent 2: Maksim Gavrilin (RUS)

Arbitru Aditional 1: Aleksei Eskov (RUS)

Arbitru Aditional 2: Sergey Ivanov (RUS)

Al Patrulea Oficial: Valeriy Danchenko (RUS)

Observator Arbitri: Michael Argyrou (CYP)

Delegat UEFA: Cenk Cem (TUR)

 

Partizan Belgrad – Asteras Tripolis

Arbitru: Pawel Gil (POL)

Arbitru Asistent 1: Piotr Sadczuk (POL)

Arbitru Asistent 2: Marcin Borkowski (POL) 

Arbitru Aditional 1: Bartosz Frankowsk (POL)

Arbitru Aditional 2: Krzysztof Jakubik (POL)

Al Patrulea Oficial: Konrad Sapela (POL)

Observator Arbitri: Tony Asumaa (FIN)

Delegat UEFA: Tugomir Frajman (SVN)

 

Beşiktaş – Totttenham

Arbitru: Stefan Johannesson (SWE)

Arbitru Asistent 1: Fredrik Nilsson (SWE)

Arbitru Asistent 2: Daniel Gustavsson (SWE)

Arbitru Aditional 1: Andreas Ekberg (SWE)

Arbitru Aditional 2: Mohammed Al-Hakim (SWE)

Al Patrulea Oficial: Magnus Sjöblom (SWE) 

Observator Arbitri: Sokol Jareci (ALB) 

Delegat UEFA:  Kuanysh Kanapyanov (KAZ)

 

Salzburg – Astra Giurgiu

Arbitru: Pawel Raczkowski (POL)

Arbitru Asistent 1: Tomasz Listkiewicz (POL)

Arbitru Asistent 2: Marcin Boniek (POL)

Arbitru Aditional 1: Tomasz Musial (POL)

Arbitru Aditional 2: Tomasz Kwiatkowski (POL)

Al Patrulea Oficial: Radoslaw Siejka (POL)

Observator Arbitri: Lutz Michael Fröhlich (GER)

Delegat UEFA: Christian Welander (SWE)

 

Dinamo Zagreb – Celtic

Arbitru: Gediminas Mazeika (LTU)

Arbitru Asistent 1: Vytautas Simkus (LTU)

Arbitru Asistent 2: Vytenis Kazlauskas (LTU)

Arbitru Aditional 1: Nerijus Dunauskas (LTU)

Arbitru Aditional 2: Sergejus Slyva (LTU)

Al Patrulea Oficial: Dovydas Suziedelis (LTU)

Observator Arbitri: Shmuel Shteif (ISR)

Delegat UEFA: Miroslav Ryszka (POL)

 

PSV – Dinamo Moscova

Arbitru: István Vad (HUN)

Arbitru Asistent 1: Vencel Tóth (HUN)

Arbitru Asistent 2: Istvan Albert (HUN)

Arbitru Aditional 1: Sandor Ando-Szabo (HUN)

Arbitru Aditional 2: Zsolt Szabo (HUN)

Al Patrulea Oficial: László Viszokai (HUN)

Observator Arbitri: Miroslav Tulinger (CZE) 

Delegat UEFA: Jozef Kliment (SVK)

 

Panathinaikos – Estoril Praia

Arbitru: Harald Lechner (AUT)

Arbitru Asistent 1: Andreas Staudinger (AUT)

Arbitru Asistent 2: Maximilian Kolbitsch (AUT)

Arbitru Aditional 1: Alexander Harkam (AUT)

Arbitru Aditional 2: Gerhard Grobelnik (AUT)

Al Patrulea Oficial Richard Huebler (AUT)

Observator Arbitri: Alan Snoddy (NIR) 

Delegat UEFA: Borja Santana (ESP)

 

Standard Liège – Feyenoord

Arbitru: Alon Yefet (ISR)

Arbitru Asistent 1: Shabtai Nahmias (ISR)

Arbitru Asistent 2: Amihay Yehoshua Mozes (ISR)

Arbitru Aditional 1:  Liran Liany (SR)

Arbitru Aditional 2: NatanDanielBar (ISR)

Al Patrulea Oficial: David Elias Biton (ISR)

Observator Arbitri: Jon Skjervold (NOR) 

Delegat UEFA: Pertti Alaja (FIN)

 

Sevilla FC – HNK Rijeka

Arbitru: Manuel Gräfe (GER)

Arbitru Asistent 1: Guido Kleve (GER)

Arbitru Asistent 2: Holger Henschel (GER)

Arbitru Aditional 1: Marco Fritz (GER)

Arbitru Aditional 2: Daniel Siebert (GER)

Al Patrulea Oficial: Tobias Christ (GER)

Observator Arbitri: Zdravko Jokic (SRB)

Delegat UEFA: Charles John Grundie (NIR)

 

LOSC Lille – VfL Wolfsburg

Arbitru: Halis Özkahya (TUR) 

Arbitru Asistent 1: Cem Satman (TUR)

Arbitru Asistent 2: Kemal Yilmaz (TUR)

Arbitru Aditional 1: Tolga Özkalfa (TUR)

Arbitru Aditional 2: Ali Palabiyik (TUR)

Al Patrulea Oficial: EkremKan (TUR)

Observator Arbitri: Haim Jakov (ISR)

Delegat UEFA: João Morais (POR)

 

Everton – Krasnodar

Arbitru: István Kovács (ROU)

Arbitru Asistent 1: Miklos Istvan Nagy (ROU)

Arbitru Asistent 2: Aurel Onita (ROU)

Arbitru Aditional 1: Ionut Marius Avram (ROU)

Arbitru Aditional 2: Adrian Comanescu (ROU)

Al Patrulea Oficial: Vasile Florin Marinescu (ROU; foto)

Observator Arbitri: Vitor Melo Pereira (POR)

Delegat UEFA: Karl Espen Eriksen (NOR)

 

Young Boys – Sparta Praha

Arbitru: Hüseyin Göcek (TUR)

Arbitru Asistent 1: Mustafa Emre Eyisoy (TUR)

Arbitru Asistent 2: Orkun Aktas (TUR)

Arbitru Aditional 1: Mete Kalkavan (TUR)

Arbitru Aditional 2: Hakan Ceylan (TUR)

Al Patrulea Oficial: Serkan Ok (TUR)

Observator Arbitri: Luciano Luci (ITA)

Delegat UEFA: Martin Sturkenboom (NED)

 

SSC Napoli – Slovan Bratislava

Arbitru: Aleksandar Stavrev (MKD)

Arbitru Asistent 1: Marjan Kirovski (MKD)

Arbitru Asistent 2: Dejan Kostadinov (MKD)

Arbitru Aditional 1: Dimitar Meckarovski (MKD)

Arbitru Aditional 2: Dejan Jakimovski (MKD)

Al Patrulea Oficial: Nikola Karakolev (MKD)

Observator Arbitri: Nicolae Grigorescu (ROU)

Delegat UEFA: Gunther De Saedeleer (BEL)

 

Steaua București – Dinamo Kiev

Arbitru: Michael Oliver (ENG)

Arbitru Asistent 1: Stuart Burt (ENG)

Arbitru Asistent 2: Darren England (ENG)

Arbitru Aditional 1: Craig Pawson (ENG)

Arbitru Aditional 2: Jonathan Moss (ENG)

Al Patrulea Oficial: John Brooks (ENG)

Observator Arbitri: Michel Piraux (BEL)

Delegat UEFA: Andreas Akkelides (CYP)

 

Rio Ave – Aalborg

Arbitru: Sébastien Delferiere (BEL)

Arbitru Asistent 1: Yves De Neve (BEL)

Arbitru Asistent 2: Rien Vanyzere (BEL)

Arbitru Aditional 1: Jonathan Lardot (BEL)

Arbitru Aditional 2: Erik Lambrechts (BEL)

Al Patrulea Oficial: Laurent Conotte (BEL)

Observator Arbitri: Leif Lindberg (SWE)

Delegat UEFA:  Eduard Prodani (ALB)

 

PAOK – Guingamp

Arbitru: Kevin Blom (NED)

Arbitru Asistent 1: Patrick Langkamp (NED)

Arbitru Asistent 2: Bas Van Dongen (NED)

Arbitru Aditional 1: Ed Janssen (NED)

Arbitru Aditional 2: Dennis Highler (NED)

Al Patrulea Oficial: Mario Diks (NED)

Observator Arbitri: Aleh Chykun (BLR)

Delegat UEFA: Michał Listkiewicz (POL)

 

Fiorentina – Dinamo Minsk

Arbitru: Pavel Cristian Balaj (ROU)

Arbitru Asistent 1: Sebastian Eugen Gheorghe (ROU)

Arbitru Asistent 2: Mihai Ovidiu Artene (ROU)

Arbitru Aditional 1: Alexandru Dan Tudor (ROU)

Arbitru Aditional 2: Ovidiu Alin Hategan (ROU)

Al Patrulea Oficial: Octavian Sovre (ROU)

Observator Arbitri: Ferenc Székely (HUN)

Delegat UEFA: Bontcho Todorov (BUL)

 

Legia – Trabzonspor

Arbitru: Kenn Hansen (DEN)

Arbitru Asistent 1: Lars Rix (DEN)

Arbitru Asistent 2: David Vang Andersen (DEN)

Arbitru Aditional 1: Jakob Kehlet (DEN)

Arbitru Aditional 2: Jens Maae (DEN)

Al Patrulea Oficial: Daniel Richardt Nørgaard (DEN)

Observator Arbitri: Robert Sedlacek (AUT) 

Delegat UEFA: Eggert Magnusson (ISL)

 

Metalist Kharkiv – Lokeren

Arbitru: Leontios Trattou (CYP)

Arbitru Asistent 1: Michael Soteriou (CYP)

Arbitru Asistent 2: Sotiris Viktoros (CYP)

Arbitru Aditional 1: Christos Nicolaides (CYP)

Arbitru Aditional 2: Demetris Masias (CYP)

Al Patrulea Oficial: Marios Demetriades (CYP) 

Observator Arbitri: Jens Larsen (DEN) 

Delegat UEFA: Richard Havrilla (SVK)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!