Arbitrii jocurilor din grupele Europa League – Etapa 4

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuNoi 05, 2014

UEFA Europa League, Grupe, Etapa 4

Joi, 06 Noiembrie 2014

                 

Qarabağ – Dnipro

Arbitru: Pawel Gil (POL)

Arbitru Asistent 1: Piotr Sadczuk (POL)

Arbitru Asistent 2: Marcin Borkowski (POL)

Arbitru Aditional 1: Paweł Raczkowski (POL)

Arbitru Aditional 2: Krzysztof Jakubik (POL)

Al Patrulea Oficial: Konrad Sapela (POL) 

Observator Arbitri: Vladimir Antonov (MDA)

Delegat UEFA: Bujar Kasmi (ALB)

 

Dinamo Moscova – Estoril

Arbitru: Mattias Gestranius (FIN)

Arbitru Asistent 1: Jan-Peter Aravirta (FIN)

Arbitru Asistent 2: Mikko Alakare (FIN)

Arbitru Aditional 1: Antti Munukka (FIN)

Arbitru Aditional 2: Dennis Antamo (FIN)

Al Patrulea Oficial: Matti Heininen (FIN) 

Observator Arbitri: Gylfi Orrason (ISL)

Delegat UEFA: Emil Ubias (CZE)

 

Panathinaikos – PSV Eindhoven

Arbitru: Marijo Strahonja (CRO)

Arbitru Asistent 1: Siniša Premužaj (CRO)

Arbitru Asistent 2: Igor Krmar (CRO)

Arbitru Aditional 1: Ante Vučemilović (CRO)

Arbitru Aditional 2: Fran Jović (CRO)

Al Patrulea Oficial: Ivica Modrić (CRO)

Observator Arbitri: Rodger Gifford (WAL)

Delegat UEFA: Ilja Kaenzig (SUI)

           

AS Saint-Étienne – FC Internazionale

Arbitru: Slavko Vinčić (SVN)

Arbitru Asistent 1: Jure Praprotnik (SVN)

Arbitru Asistent 2: Tomaž Klančnik (SVN)

Arbitru Aditional 1: Bojan Mertik (SVN)

Arbitru Aditional 2: Davor Drecnik  (SVN)

Al Patrulea Oficial: Andraž Kovacic (SVN)

Observator Arbitri: Alan Snoddy (NIR)

Delegat UEFA: Adonis Procopiou (CYP)

 

Zürich – Villarreal

Arbitru: Vladislav Bezborodov (RUS)

Arbitru Asistent 1: Nikolai Golubev (RUS)

Arbitru Asistent 2: Maksim Gavrilin (RUS)

Arbitru Aditional 1: Mikhail Vilkov (RUS)

Arbitru Aditional 2: Igor Fedotov (RUS)

Al Patrulea Oficial: Aleksei Lebedev (RUS)

Observator Arbitri: Nuno Castro (POR)

Delegat UEFA: Ivančica Sudac (CRO)

                                               

Apollon Limassol – Borussia Mönchengladbach

Arbitru: Antony Gautier (FRA) 

Arbitru Asistent 1: Michael Annonier (FRA)

Arbitru Asistent 2: Philippe Jeanne (FRA)

Arbitru Aditional 1: Benoit Bastien (FRA)

Arbitru Aditional 2: Amaury Delerue (FRA)

Al Patrulea Oficial: Stephan Luzi (FRA)

Observator Arbitri: Christer Fällström (SWE)

Delegat UEFA: Paolo Rondelli (SMR)

 

HJK Helsinki – Torino           

Arbitru: Arnold Hunter (NIR)

Arbitru Asistent 1: Richard Storey (NIR)

Arbitru Asistent 2: Andrew Neeson (NIR)

Arbitru Aditional 1: Raymond Crangle (NIR)

Arbitru Aditional 2: Mervyn Smyth  (NIR)

Al Patrulea Oficial: Stephen Bell  (NIR)

Observator Arbitri: Jørn West Larsen (DEN)

Delegat UEFA: George Pirtskhalava (GEO)

                                                 

Copenhaga – Club Brugge

Arbitru: Manuel Gräfe (GER)

Arbitru Asistent 1: Guido Kleve (GER)

Arbitru Asistent 2: Holger Henschel (GER)

Arbitru Aditional 1: Tobias Stieler (GER) 

Arbitru Aditional 2: Robert Hartmann (GER)

Al Patrulea Oficial: Christoph Bornhorst  (GER)

Observator Arbitri: Erol Ersoy (TUR)

Delegat UEFA: Mark Blackbourne (ENG)

 

Asteras Tripolis – Tottenham Hotspur

Arbitru: Javier Estrada (ESP)

Arbitru Asistent 1: José Miranda (ESP)

Arbitru Asistent 2:  Javier Rodriguez (ESP)

Arbitru Aditional 1: Fernando Teixeira (ESP)

Arbitru Aditional 2: Eduardo Prieto Iglesias (ESP)

Al Patrulea Oficial: Angel Nevado Rodriguez (ESP)

Observator Arbitri: Jaap Uilenberg (NED)

Delegat UEFA: Sune Hellströmer (SWE)

 

Beşiktaş – Partizan    

Arbitru: Alexandru Tudor (ROU)

Arbitru Asistent 1: Aurel Oniţă (ROU) 

Arbitru Asistent 2: Octavian Șovre (ROU)

Arbitru Aditional 1: Ovidiu Haţegan (ROU)

Arbitru Aditional 2:  Cristian Balaj (ROU)

Al Patrulea Oficial: Radu Ghinguleac (ROU)

Observator Arbitri: Nikolai Ivanov (RUS)

Delegat UEFA: Gijs de Jong (NED)

 

Astra Giurgiu – Celtic Glasgow

Arbitru: Serhiy Boiko (UKR)

Arbitru Asistent 1: Serhiy Bekker (UKR)

Arbitru Asistent 2:  Volodymyr Volodin (UKR)

Arbitru Aditional 1: Yevhen Aranovskiy (UKR)

Arbitru Aditional 2:  Anatoliy Abdula (UKR)

Al Patrulea Oficial: Oleksandr Voytyuk (UKR) 

Observator Arbitri: Andreas Schluchter (SUI)

Delegat UEFA: Metin Tuncer (TUR)

 

Dinamo Zagreb – Salzburg

Arbitru: Michael Koukoulakis (GRE)

Arbitru Asistent 1: Michael Karsiotis (GRE)

Arbitru Asistent 2: Christos Baltas (GRE)

Arbitru Aditional 1: Andreas Pappas (GRE)

Arbitru Aditional 2: Anastasios Papapetrou (GRE)

Al Patrulea Oficial: Chrysoula Kourompylia (GRE)

Observator Arbitri: Marinus Koopman (NED)

Delegat UEFA: Mike Appleby (ENG)

 

Feyenoord – Rijeka

Arbitru: Craig Thomson (SCO)

Arbitru Asistent 1: Stuart Stevenson (SCO)

Arbitru Asistent 2: Francis Connor (SCO)

Arbitru Aditional 1: Kevin Clancy (SCO)

Arbitru Aditional 2: Brian Colvin (SCO)

Al Patrulea Oficial: David McGeachie (SCO)

Observator Arbitri: Frank De Bleeckere (BEL)

Delegat UEFA: Ronen Hershco (ISR)

 

Sevilla – Standard Liège

Arbitru: Bobby Madden (SCO)

Arbitru Asistent 1: Graham Chambers (SCO)

Arbitru Asistent 2: Douglas Ross (SCO)

Arbitru Aditional 1: John Beaton (SCO)

Arbitru Aditional 2: Andrew Dallas (SCO)

Al Patrulea Oficial: Alastair Mather (SCO)

Observator Arbitri: Vitor Melo Pereira (POR)

Delegat UEFA: Oleg Harlamov (EST)

 

VfL Wolfsburg – Krasnodar

Arbitru: Pol van Boekel (NED)

Arbitru Asistent 1: Davie Goossens (NED)

Arbitru Asistent 2: Bas van Dongen (NED)

Arbitru Aditional 1: Richard Liesveld (NED)

Arbitru Aditional 2: Peter Janssen (NED)

Al Patrulea Oficial:  Patrick Langkamp (NED)

Observator Arbitri: Georgios Bikas (GRE)

Delegat UEFA: David McDowell (SVN)

 

Everton – LOSC Lille

Arbitru: Bas Nijhuis (NED)

Arbitru Asistent 1: Rob van de Ven (NED)

Arbitru Asistent 2:  Charles Schaap (NED)

Arbitru Aditional 1: Serdar Gözübüyük (NED) 

Arbitru Aditional 2: Kamphuis Jochem (NED)

Al Patrulea Oficial: Mario Diks (NED)

Observator Arbitri: Alfredo Trentalange (ITA)

Delegat UEFA: Eduard Dervishaj (ESP)

 

Sparta Praga – Slovan Bratislava

Arbitru: Aleksei Eskov (RUS)

Arbitru Asistent 1: Anton Averianov (RUS)

Arbitru Asistent 2: Valeri Danchenko (RUS)

Arbitru Aditional 1:Aleksei Nikolaev (RUS)

Arbitru Aditional 2: Sergei Lapochkin (RUS)

Al Patrulea Oficial: Aleksei Vorontsov (RUS)

Observator Arbitri: Lutz Fröhlich (GER)

Delegat UEFA: Adrian Ixari (MDA)

 

SSC Napoli – Young Boys

Arbitru: Kenn Hansen (DEN)

Arbitru Asistent 1: Lars Rix (DEN)

Arbitru Asistent 2: David Vang Andersen (DEN)

Arbitru Aditional 1: Jakob Kehlet (DEN)

Arbitru Aditional 2: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)

Al Patrulea Oficial: Henrik Larsen (DEN)

Observator Arbitri: Hans Reijgwart (NED)

Delegat UEFA: Dr. Rainer Koch (GER)

 

Dinamo Kiev – Aalborg

Arbitru: Aleksei Kulbakov (BLR)

Arbitru Asistent 1: Vitali Malyutin (BLR)

Arbitru Asistent 2: Oleg Maslyanko (BLR)

Arbitru Aditional 1: Sergei Tsinkevich (BLR)

Arbitru Aditional 2: Denis Scherbakov (BLR)

Al Patrulea Oficial: Dmitri Zhuk (BLR)

Observator Arbitri: Costas Kapitanis (CYP)

Delegat UEFA: Crawford Wilson (NIR)

 

Rio Ave – Steaua București

Arbitru: Marcin Borski (POL)

Arbitru Asistent 1: Rafal Rostkowski (POL)

Arbitru Asistent 2: Marcin Boniek (POL)

Arbitru Aditional 1: Tomasz Musiał (POL)

Arbitru Aditional 2: Bartosz Frankowski (POL)

Al Patrulea Oficial: Krzysztof Myrmus (POL)

Observator Arbitri: Dragutin Karlo Poljak (CRO)

Delegat UEFA: Renata Tomasova (SVK)

 

Guingamp – Dinamo Minsk

Arbitru: Artyom Kuchin (KAZ)

Arbitru Asistent 1: Evgeni Belski (KAZ)

Arbitru Asistent 2: Anatoli Hodin (KAZ)

Arbitru Aditional 1: Aleksandr Gauzer (KAZ)

Arbitru Aditional 2: Alexandr Aliyev (KAZ)

Al Patrulea Oficial: Sergei Vassyutin (KAZ)

Observator Arbitri: Paul Allaerts (BEL)

Delegat UEFA: Paul Krähenbühl (SUI)

 

Fiorentina – PAOK

Arbitru: Sébastien Delferiere (BEL)

Arbitru Asistent 1: Yves De Neve (BEL)

Arbitru Asistent 2: Frank Bleyen (BEL)

Arbitru Aditional 1: Jonathan Lardot (BEL)

Arbitru Aditional 2: Bart Vertenten (BEL)

Al Patrulea Oficial: Rien Vanyzere (BEL)

Observator Arbitri: Robert Sedlacek (AUT)

Delegat UEFA: Roy Cathcart (NIR)

 

Lokeren – Trabzonspor

Arbitru: Gianluca Rocchi (ITA)

Arbitru Asistent 1: Gianluca Cariolato (ITA)

Arbitru Asistent 2: Alessandro Giallatini (ITA)

Arbitru Aditional 1: Paolo Silvio Mazzoleni (ITA)

Arbitru Aditional 2: Carmine Russo (TA)

Al Patrulea Oficial: Matteo Passeri (ITA)

Observator Arbitri: Mike Riley (ENG)

Delegat UEFA: Dennis Cruise (IRL)

 

Legia – Metalist

Arbitru: Eitan Shemeulevitch (ISR)

Arbitru Asistent 1: Dvir Shimon (ISR)

Arbitru Asistent 2: Oren Borneshtain (ISR)

Arbitru Aditional 1: Orel Grinfeld (ISR)

Arbitru Aditional 2: Ziv Adler (ISR)

Al Patrulea Oficial: Shabtai Nahmias (ISR)

Observator Arbitri: Bo Karlsson (SWE)

Delegat UEFA: Alvaro Albino (POR)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!